Yüzdeki Sivilcelerin Nedenleri Ve Çözümleri

Yüzdeki Sivilcelerin Nedenleri Ve Çözümleri

Sivilceler neden oluşur?

 

Sivilceler cilt hücrelerinin iltihaplanması sonucu oluşan bir cilt sorundur. Ciltteki iltihaplanmanın en önemli nedeni cildin yağlanarak cilt gözeneklerinin tıkanmasıdır. Bu da ciltte iltihaplanmaya neden olur. Stres, hormonlar, vitamin eksikliği, yanlış beslenme ve bazı bakım ürünleri yüzde iltihaplanmaya neden olur.

 

Sivilceler bir insanın görünümünü oldukça bozabilir. Özellikle yüzdeki sivilceler oldukça itici bir görüntü oluşturabilir. Fakat yüzdeki sivilcelerin görünümünü azaltacak ve daha pürüzsüz bir yüze yardımcı olacak önlemler ve çözümler de vardır.

 

Yüzdeki sivilceler için çözümler

 

1. Yüzünüzü günde 3 defa yıkayın. Yüzünüzü temiz tutun. Böylelikle yüzünüzdeki ki,r ve yağı temizlemiş olursunuz. Ayrıca uzun süre yüzünüzde makyajla durmayın. Yatmadan önce makyajınızı mutlaka temizleyin. Bunlar yüzünüzdeki cilt gözeneklerini tıkayabilir ve sivilcelerinizi daha da kötü yapabilir. Salisilik asit içeren antibakteriyel bir temizleyici seçin.

 

2. Yüzünüzde astringent sıkılaştırıcı kullanın. Bunu yüzünüze biraz pamuk yardımıyla az miktarda sürerek uygulayın. Astringent sıkılaştırıcılar cildin ph dengesine yardımcı olurlar, ciltteki kir ve bakterileri yok ederler.

 

3. Yüzünüze haftada 2 defa derin temizleyici maske uygulayın. Sitrik asit içeren yüz maskeleri sivilceli yüzlerde vay sivilceye yatkın olan yüzlerde etkili sonuçlar verir. Bu mader yüzdeki aşırı yağı emer ve bakterileri temizler.

 

4. Yüzünüzdeki sivilcelere akne kremi uygulayın. Bunun için eczanelerde veya güzellik marketlerinde birçok krem bulabilirsiniz. Etkili bir sonuç için benzoil peroksit içeren bir krem seçin. Benzoil peroksit maddesi yüzdeki aşırı yağı ve bakterileri temizler.

 

5. Eşit miktarda kabartma tozu ve su ile hazırlayacağınız kürü yüzünüzdeki sivilcelere uygulayın. Bu şekilde 20 dk kadar bekleyin ve süre sonunda su ile yüzünüzü yıkayarak durulayın. Kabartma tozu cildinizdeki fazla yağı emer ve bakterileri temizler. Böylelikle sivilceleriniz için de bir temizlik yapar.

 

6. Yüzünüzdeki sivilcelere limon suyu uygulayın. Limon suyunun doğa asitli özelliği sivilceleri kurutmaya ve bakterileri temizlemeye yardımcı olur.

 

7. Sivilceleriniz için öncelikle mutlaka hekiminize danışın. Hekiminiz tedavi konusunda size önerilerde bulunacaktır. Ayrıca reçeteli bir ilaç da verebilir.

 

8. Sivilcelerinizi asla çekiştirip koparmayın. Bu da sivilcelerinizin daha da kötüleşmesine ve yara oluşmasına neden olabilir.

 

9. Sağlıklı bir cilt için gün içinde bol su içmeyi ihmal etmeyin.Sağlık

Kürtaj Yöntemleri Nelerdir?

Kürtaj Yöntemleri Nelerdir?

Kürtaj yöntemleri üç türlüdür: cerrahi kürtaj, tıbbi kürtaj ve kimyasal kürtaj. Bunları aşağıdaki gibi tanımlayabiliriz:   A. Cerrahi Kürtaj   Bunlar, invaziv bir prosedürü içeren kürtajlardır. Başlıca cerrahi prosedürleri arasında şunlar bulunur:   1. Emme Aspirasyonu: Gebeliğin ilk üç ayında en sık kullanılan prosedürdür. Kürtaj görevlisi, annenin rahmine bir emme borusu (son derece keskin bir uçlu, hortuma benzer bir vakum) yerleştirir. Emme ve...
Gripten Korunmanın En İyi Yolları

Gripten Korunmanın En İyi Yolları

Havaların soğuması ile birlikte grip te kendini göstermeye başladı. Havaların soğuması ile oluşan ani ısı değişikliğinde grip, soğuk algınlığı gibi hastalıklara neden olmakta, akabinde halsizlik, yorgunluk ve baş ağrıları ortaya çıkmaktadır. Tüm hastalıklarda olduğu gibi gripten korunmak için de sağlıklı ve doğru beslenmek ilk şarttır. Her hastalıkta olduğu gibi gripten korunmak için de temizlik ilk şarttır. Bu nedenle eller sık-sık yıkanarak...
Hipotiroidi Belirtileri

Hipotiroidi Belirtileri

Hipotiroidi belirtilerini ilk başlarda fark etmek kolay olmayabilir. Çünkü belirtileri yavaş bir şekilde başlar. Bu belirtiler genelde bitkinlik gibi genelde görülen belirtilerdir. Çünkü bu belirtiler yaşlanma ve stres gibi nedenlerden de oluşur.   Hipotiroidi belirtileri tiroid bezi doğru bir şekilde çalışmadığında görünmeye başlar. Bu durumda yeterli tiroid hormonu üretilmez. Tiorid hormonunun yeterli düzeyde üretilmesi birçok vücut fonksiyonunun doğru...
Muz Kabuğu İle Diş Beyazlatma

Muz Kabuğu İle Diş Beyazlatma

Muz kabuğu ile dişlerinizi beyazlatabileceğini biliyor musunuz? Üstelik muz kabuğu bu konuda oldukça güvenli bir yöntemdir ve diş sağlığı için de faydalıdır. Muz kabuğu vitamin ve mineral kaynağıdır. Muz kabuğunun ayrıca dişleri aşındırıcı bir yan etkisi yoktur. Çünkü birçok diş beyazlatma ürününde dişleri aşındırıcı özellikler bulunmaktadır.   Muz kabuğu ile dişlerinizi nasıl beyazlatırsınız?   Öncelikle her zamanki kullandığınız...
Masajla Baş Ağrısı Nasıl Giderilir?

Masajla Baş Ağrısı Nasıl Giderilir?

Masaj vücudu rahatlatmanın yanında baş ağrısını geçirmeye de yardımcı olabilir. Üstelik bunu kendi kendinize yapabilirsiniz. Kendi yapacağınız kafa masajı ile baş ağrınızı geçirebilir veya hafifletebilirsiniz. Özellikle gerginlikten kaynaklanan baş ağrılarında aşağıdaki kafa masajı tekniği oldukça etkilidir.   1. Öncelikle ışıkları söndürün. Karanlık bir ortamda kafa masajı daha etki olur. Işıklı ortam baş ağrınızı daha kötü yapabilir. 2....

Yorumlar

E-Mail
Ad Soyad
Mesaj
Güvenlik Kodu