Diyetisyen İpek Ağaca Özger

Diyetisyen İpek Ağaca Özger

Diş hekimi anne ve Mimar babanın ilk kızı olarak Eskişehir’de 1984 yılında doğdum. Liseden mezun olduğum 2002 senesinde ilk ve tek tercihim olan Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nde üniversite eğitimime başladım. 1 yıl yabancı dil hazırlık ve 4 yıl lisans eğitimi ardından 2007 yılında başarıyla mezun oldum.


2009 yılında yükseklisans eğitimime Haliç Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümünde başladım; ‘Obez Bireylerde Duygu değişiklikleri ve Yeme Eğilimi İlişkisi’ konulu yükseklisans tezimi de hazırlayarak 2011yılında ‘Uzman Diyetisyen’ ünvanını kullanmaya hak kazandım.


2007 tarihinde mezun olduktan sonra Diyetistanbul Beslenme Danışmanlık bünyesinde yayıncılık üzerine çok çeşitli çalışmalar yaptım Memorial Okmeydanı Hastanesi’nde ve Etiler Memorial Polikliniği’nde poliklinik diyetisyeni ve klinik diyetisyeni olarak çalıştım. Dora Hastanesinde Beslenme ve Diyet polikliniğini kurup ‘Kurucu Diyetisyen’ olarak poliklinik ve klinik üzerine çalışmalarıma devam ettim. Fulya Femina kadın Sağlığı merkezinde ofisimde kilo kontrolü ile ilgili danışanlarımı takip etmeye; kişiye özel diyet programı çalışmalarıma devam ettim. Şuanda 1 Mart 2011 itibariyle hizmet vermekte olan Esteworld Plastik Cerrahi Hastanesinde poliklinik ve klinik çalışmalarıma devam ediyor; danışanlarımı takip ediyorum.


Kişiye özel diyet programı planlayarak kişilerde sağlıklı beslenmenin alışkanlık haline gelmesini amaçlıyorum. Kişiye özel beslenme programı ile sağlıklı ve kalıcı şekilde kilo vermek, kilo almak, kilo kontrolünü sağlamak, sağlıklı beslenme danışmanlığı, gebelik ve emziklilik dönemine özgü beslenme, hastalıklara yönelik beslenme tedavisi, çocuk ve ergen beslenmesi, vb. üzerine çalışmalarıma devam ediyorum. Firmalara broşür ve web sitesi içeriği hazırlama üzerine danışmanlık; kreş, işyeri gibi çeşitli kurumlara menü planlama danışmanlığı vermekteyim.


Pek çok basın yayın organında düzenli olarak yazılarım yayınlanmış, hala yayınlanmaktadır. Eskişehir İstikbal Gazetesinde 1 yıl süreyle Sağlıklı Beslenme ve Diyet ile ilgili köşemde köşe yazılarım yayımlanmıştır. 2 yıl süreyle Sakarya Gazetesinde Pazar günleri köşe yazılarım yayınlanmıştır. Ayrıca daha pek çok gazete, dergi ve pek çok web siteye beslenme ile ilgili düzenli olarak yazılar yazmaktayım. Kilo verme konulu kitap yazma çalışmalarıma da devam ediyorum. Ayrıca pek çok TV kanalında sağlık, vb. programlara ve haber bültenlerine uzman konuk olarak destek vermekteyim.


Beslenme ve Diyet konulu sempozyum, fuar, kurs, kongre, vb. mesleki toplantılara sıklıkla katılıyorum. Bu sayede yenilikleri takip etme şansını yakalıyorum. Mesleğim benim için adeta bir hobi gibi. Mesleğimi çok severek yapıyorum. Amacım kişilerde sağlıklı beslenmeyi bir yaşam tarzı haline getirmek ve aslında bunun çok kolay ve bir o kadar keyifli olduğunu göstermek…


Sağlıklı ve Formda bir yaşam için Sağlıklı Beslenin!

Uzman Diyetisyen İpek AĞACA ÖZGER

Web: www.kisiyeozeldiyet.com , e-mail: uzmandiyetisyen@ipekagaca.com

Diğer Köşe Yazarları

Moda Editörü Emel KIRICI
Moda Editörü Emel KIRICI

Emel Kırıcı 1982 yılında Sinop’ta doğmuş ve yedi yaşından itibaren İstanbul da yaşayarak bütün eğitim...

Yazar hakkında bilgi ve yazarın diğer yazıları için tıklayınız..
Op.Dr. Eser Aydoğdu
Op.Dr. Eser Aydoğdu

Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi eğitimini İstanbul Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde...

Yazar hakkında bilgi ve yazarın diğer yazıları için tıklayınız..
Estetisyen Neslihan Tahincioğlu
Estetisyen Neslihan Tahincioğlu

Neslihan Tahincioğlu güzellik ve makyaj konusunda uzmanlaşmış bir estetisyendir. Akademik olarak güzellik ve...

Yazar hakkında bilgi ve yazarın diğer yazıları için tıklayınız..
Prof. Dr. Yonca Tabak
Prof. Dr. Yonca Tabak

Prof. Dr. Yonca Tabak 1966 tarihinde İstanbul'da doğdu. 1984 yılında "Üsküdar Amerikan Kız Koleji"nden mezun...

Yazar hakkında bilgi ve yazarın diğer yazıları için tıklayınız..
Denizhan Karaal
Denizhan Karaal

Merhaba   Ben Denizhan KARAAL,   21 Ağustos 1984 İstanbul doğumluyum. 2004 yılında Kocaeli Üniversitesi...

Yazar hakkında bilgi ve yazarın diğer yazıları için tıklayınız..