Uygun Fiyata Şıklık: Kıyafet Satın Alırken Tasarruf Etmenin Yolları

Uygun Fiyata Şıklık: Kıyafet Satın Alırken Tasarruf Etmenin Yolları

Konu parasının son kuruşunu yiyecek veya kıyafete harcama kararını almaya geldiğinde, pek çok insan bir şekilde şirin yeni bir sweatshirt için heves duyduğunu itirad edecektir.Giyinme şeklimizin bizi yansıttığı düşüncesi elbette ki doğru bir çıkarım. Alışveriş yapmak gündelik hayatın curcunasında kendimizi biraz daha hissetmek için başvurduğumuz yöntemlerden birisi. Ne yazık ki, ihtiyaç duymadığımız şeyler satın almaya dayanan kötü alışkanlıklar (yeni bir kot?) maddi açıdan stres yaşamamıza yol açabilir. Öyle ki  araştırmalar da satın aldığımız her yeni ürün ile aslında daha az tatmin ve mutluluk kazandığımızı gösteriyor. Öyleyse yanıt ne? Kıyafet satın alırken tasarruf etmek için aşağıdaki 9 adımı izleyin ve ışıldamaya devam edin.


1. Daha zayıf olan yönünüz için alışveriş yapmayın: Rejim sonucunda beş kilo verdiğinizde bir ya da iki beden küçük kıyafetler satın almak, ne yazık ki büyük olasılıkla kaybedeceğiniz bir kumardır. Kilo verseniz bile, kıyafetlerin yeni vücudunuza nasıl olacağını bilmezsiniz . Bu nedenle para biriktirin ve şu anda poponuzda harika duran şeyler alın.


2. Sadece bir kez giyeceğiniz şeyleri kiralayın ya da ödünç alın: Smokin giymek zorunda olduğunuz bir durum ya da özel bir gecede giyilmesi gereken bir elbiseye ihtiyacınız varsa, bunu zevkli bir arkadaşınızdan ödünç almanızı öneririz. Fotoğrafınız çekildiğinde ve Facebook’a koyduğunuzda dürüst olalım, onu bir daha giymek istemeyeceksinizdir.


3. İndirimli ürünler satan mağazaları takibe alın: Trendyol, Boyner, Morhipo , Markafoni , Lidyana  gibi mağazalardan düzenli olarak alışveriş yapmıyorsanız  çok şey kaçırıyorsunuz demektir. Çünkü  bu mağazalar önemli markaların ürünlerini perakende fiyatlarının çok altında satıyorlar.  Ayrıca indirim kuponları sayesinde(örnek: boyner indirim kuponu) birçok ürünü daha ucuza alabilirsiniz. Bu türdeki fırsatları İndirimKodlarım ve benzeri gibi kupon sitelerinde takip edebilirsiniz.


4. Trend parçalardan uzak durun: Üç ay sonra giyilmeyecek trend parçalara para harcamak büyük bir hatadır. Modası hiçbir zaman geçmeyecek klasik parçalar almaya gayret edin.


5. Kıyafet takas etme partisi düzenleyin: Her sezon başında veya sonunda, çok fazla ya da hiç giymediğiniz kıyafetleri toplayın ve arkadaşlarınızı davet ettiğiniz bir takas partisi düzenleyin. Bir arkadaşınızın üzerinde güzel durmayan harika kıyafetler bulabilirsiniz (ve satın alabilir). Ayrıca bu sayede dolabınızı temizleme şansı da elde edersiniz.


6. Bazı şeyleri sadece indirimde olduğu için almayın: Bu hataya hepimiz düştük. Sadece indirimde olduğu için bir şeyler satın alıyoruz, böylece harika bir fırsattan yararlandığımızı sanıyoruz ama sonra bunları hiç giymiyoruz. Bir ürünü gerçek fiyatından almıyorsanız, indirimli olduğu için de almak istememelisiniz.


7. Eski kıyafetlerinizde değişiklik yapın: Eski kıyafetlerinizi bağışlamadan önce, onu daha sık giyebileceğiniz bir şekle sokamayacağınızdan emin olun. Belki uzun kollu bir tişört şirin bir kolsuz tişört olabilir – veya İspanyol paça bir kotu seksi bir şorta dönüştürebilirsiniz. Bir parçayı zaten atacaksanız, önce denemeye değer.


8. Kıyafetlerinize iyi bakın: Sadece kuru temizlemeye girebilen ürünler almaktan kaçının  ve eğer böyle kıyafetleriniz varsa, kuru temizlemeye verdiğinizden emin olun! Ayrıca, kıyafetlerinizi daha uzun süre kullanmak için temizlik talimatlarına dikkat edin.


9. İkinci el elbise satan mağazalardan alışveriş yapın:  İkinci el mağazalar, ikinci el havalı tişörtler veya uygun fiyatlı elbiseler bulabileceğiniz harika yerlerdir. Birçok ünlü aslında bu dükkanların müşterisidir.


Bu ipuçlarının kıyafet satın alırken tasarruf etmenize yardımcı olacağını ve daha önemlisi nahoş göbek sarmasına veya beslenme bozukluğuna neden olacak bir başka kot satın almanızı önleyeceğini umarız.Bakım ve Güzellik

Sonbahar-Kış Atkı Modası

Sonbahar-Kış Atkı Modası

Havalar soğumaya başlayınca akla ilk gelen kıyafetler montlar, kabanlar, atkı ve eldivenler olur. Her sezon yeni renkler moda olsa da bu durum genelde sadece kadınlar için geçerlidir. Erkekler genelde moda yerine siyah, gri, lacivert ve kahverengi tonlarından vazgeçemezler. Kadınlar ise hem modayı yakından takip ederler, hem de moda olan renklerde ürünleri satın almak isterler.   Sonbaharda En Çok Aranan Giyim Eşyaları Nelerdir?   Eylül ayında yavaş yavaş yağmurlar...
Moda Ve Trendler

Moda Ve Trendler

Baştan ayağa bir bütün olan moda, uzun tartışmalar yaşanan bir alandır. "En stil nasıl olunur?" "Modanın kuralları var mıdır?" "Bu yılın trendleri nelerdir?" Gibi sorular hem televizyon programlarında, hem de moda dergilerinde her dönem ilk sıralarda yer alır. Ancak hala kesin bir kanıya varılmamıştır. Bilinen şu ki modada kesin çizgiler yoktur. Her yıl trend olan bir parça olmasıyla birlikte eskinin rafa kalkması, orada tozlanıp gideceği anlamına...
2017 Çizme Modelleri

2017 Çizme Modelleri

2017 çizme modelleri yaz aylarından itibaren yoğun bir şekilde konuşulmaya başlandı. 2017 farklı moda akımlarını bünyesinde barındırdı. Moda akımı halen gelişmeye ve değişmeye devam ediyor. Ayakkabıların ön plana çıktığı tasarımlarda en çok dikkat çeken farklı tasarımlarda çizmeler oldu. Kimi zaman şeffaf, kimi zaman ise dizin üstüne kadar çıkan çizmelerin kullanıldığı bir sezonu geride bıraktık.   Yaz ve kışı karıştırarak kullanan...
Yoğurt İle Cildi Arındırma

Yoğurt İle Cildi Arındırma

Cildi Arındırma, Cildin sağlıklı olabilmesi adına ihtiyacı olan yağ miktarından, kirden ve deri problemlerinden arındırılmış olması gerekir. Bu hususta dokunun nem seviyesini koruyup kuru yapının dışında tutulması önem teşkil eder. Cinsiyet farkı gözetmeksizin her yaştan insanda birtakım nedenlerden ötürü cilt problemleri meydana gelebilir. Bu durumun giderilmesi için belirli aralıklarla cildin arındırılmasında fayda var. Söz konusu bu işlem doğal yollar...
DALİDA 2017/2018 Sonbahar - Kış Koleksiyonu

DALİDA 2017/2018 Sonbahar - Kış Koleksiyonu

Güzelliğin öncelikle kendin olduğunu bilmekle başladığını bilen özgür ruhlu kadınların markası DALİDA 2017/2018 Sonbahar-Kış koleksiyonunda  özgür desenler, mono renk  takımlar, sade ve şık kesimlerle zamansız ve sofistike bir şıklık sunuyor.   DALİDA’nın  yeni  koleksiyonundaki  uzun pardösüler, bol kesim pantolonlar, midi boy elbiseler, geniş kesim ceketler stil sahibi kadınlarla buluşuyor, onlara gizemli ve şık gözükmenin  kapılarını...

Yorumlar

E-Mail
Ad Soyad
Mesaj
Güvenlik Kodu