Ünlülerin En İyi 7 Makyaj Sırrı

Ünlülerin En İyi 7 Makyaj Sırrı

Ünlülerin En İyi 7 Makyaj Sırrı

 

Her kadın ünlü kadınlar gibi göz alıcı olmak ister. Göz alıcı olmanın belki de en önemli temel taşlarından birisi makyajdır. İster ünlü bir Hollywood yıldızı olun isterse de normal bir kadın olun hiç fark etmez. Eğer harika görünmek, bütün dikkatlerin üzerinizde olmasını istiyorsanız makyajınız bu konuda sizin en iyi yardımcınız olacaktır.

 

Zaten ünlü kadın yıldızların bu kadar göz alıcı güzellikte olmalarının altında yatan temel neden uyguladıkları makyaj teknikleridir. Ünlülerin makyajlarını yapan makyaj sanatçıları harika bir makyajda en temel 7 özelliğin olması gerektiğini belirtmektedirler. Bu teknikler aynı zamanda ünlülerin harika makyajlarının altında yatan sırlardır. İşte bu makyaj sırları:

 

1. Bir makyajda en iyi sonucu almak istiyorsanız işe makyaj primeri ( makyaj astarı ) ile başlanmalıdır. Cilt aslında makyaj için bir tuval görevi görür. Bu şekilde makyaj yüzde daha pürüzsüz bir şekilde durur, daha uzun süreli olur ve daha canlı görünür.

 

2. Ünlülerin makyajlarında belki de en önemli unsur mutlaka en iyi, en kaliteli bir fondötene yatırım yapmaları. Gerçekten kaliteli bir fondöten makyajda büyük farklar yaratabilir. Cilt tonuyla iyi eşleşen ve doğal bir görünüm katan bir fondöten de makyajın kusursuz olmasına katkı sağlar. Fondöten renginin cilt tonuyla iyi eşleşip eşleşmediğini iyi tespit emek için gün ışığına yakın bir ortamda deneme yapmak doğru olacaktır.

 

3. Fondöteni uygulamak için bir makyaj fırçası ile uygulama yapmak daha iyi bir kapatıcılık saplamak için gereklidir. Yani kusursuz bir makyajda fondöteni makyaj fırçası ile uygulamak gerekir.

 

4. Yüzdeki renk değişimlerini, sivilce gibi oluşumları kapatmak ve yüzü daha pürüzsüz göstermek için kapatıcı kullanmak iyi bir sonuç verecektir. Hollywood’un ünlü güzellerinin yüzlerinin bu kadar pürüzsüz görünmesinde fondöten uygulamak adar kapatıcı uygulamalarının da rolü bulunmaktadır. Kapatıcı küçük bir fırça ile uygulanır ve sonuç kusursuz bir cilttir.

 

5. Ünlülerin makyajının en büyük sırlarından birisi de yüzlerini mutlaka iyi vurgulamalarıdır. Highlighter uygulaması doğru yapıldığında yüze harika bir ışıltı katmaktadır. Highlighter seçerken cilt rengi ve tipi ile uyumlu bir seçim yapmak gerekecektir.

 

6. Eğer gerekirse yüz kontürleme de bir makyajda oldukça fark yaratabilmektedir. Yüz kontürleme yöntemi ile uzun alın kısmı, burun bölgesi daha kısa ve ince gösterilebilmektedir. Kontürleme yöntemini uygularken dikkat edilmesi gereken en temel husus ciltle iyi bir uyumlu göstermesi ve sırıtmamasıdır.

 

7. Tüm bulardan sonra yeterli düzeyde pudra uygulaması kusursuz bir makyaja yardımcı olmaktadır.Bakım ve Güzellik

Sonbahar-Kış Atkı Modası

Sonbahar-Kış Atkı Modası

Havalar soğumaya başlayınca akla ilk gelen kıyafetler montlar, kabanlar, atkı ve eldivenler olur. Her sezon yeni renkler moda olsa da bu durum genelde sadece kadınlar için geçerlidir. Erkekler genelde moda yerine siyah, gri, lacivert ve kahverengi tonlarından vazgeçemezler. Kadınlar ise hem modayı yakından takip ederler, hem de moda olan renklerde ürünleri satın almak isterler.   Sonbaharda En Çok Aranan Giyim Eşyaları Nelerdir?   Eylül ayında yavaş yavaş yağmurlar...
Moda Ve Trendler

Moda Ve Trendler

Baştan ayağa bir bütün olan moda, uzun tartışmalar yaşanan bir alandır. "En stil nasıl olunur?" "Modanın kuralları var mıdır?" "Bu yılın trendleri nelerdir?" Gibi sorular hem televizyon programlarında, hem de moda dergilerinde her dönem ilk sıralarda yer alır. Ancak hala kesin bir kanıya varılmamıştır. Bilinen şu ki modada kesin çizgiler yoktur. Her yıl trend olan bir parça olmasıyla birlikte eskinin rafa kalkması, orada tozlanıp gideceği anlamına...
2017 Çizme Modelleri

2017 Çizme Modelleri

2017 çizme modelleri yaz aylarından itibaren yoğun bir şekilde konuşulmaya başlandı. 2017 farklı moda akımlarını bünyesinde barındırdı. Moda akımı halen gelişmeye ve değişmeye devam ediyor. Ayakkabıların ön plana çıktığı tasarımlarda en çok dikkat çeken farklı tasarımlarda çizmeler oldu. Kimi zaman şeffaf, kimi zaman ise dizin üstüne kadar çıkan çizmelerin kullanıldığı bir sezonu geride bıraktık.   Yaz ve kışı karıştırarak kullanan...
Yoğurt İle Cildi Arındırma

Yoğurt İle Cildi Arındırma

Cildi Arındırma, Cildin sağlıklı olabilmesi adına ihtiyacı olan yağ miktarından, kirden ve deri problemlerinden arındırılmış olması gerekir. Bu hususta dokunun nem seviyesini koruyup kuru yapının dışında tutulması önem teşkil eder. Cinsiyet farkı gözetmeksizin her yaştan insanda birtakım nedenlerden ötürü cilt problemleri meydana gelebilir. Bu durumun giderilmesi için belirli aralıklarla cildin arındırılmasında fayda var. Söz konusu bu işlem doğal yollar...
DALİDA 2017/2018 Sonbahar - Kış Koleksiyonu

DALİDA 2017/2018 Sonbahar - Kış Koleksiyonu

Güzelliğin öncelikle kendin olduğunu bilmekle başladığını bilen özgür ruhlu kadınların markası DALİDA 2017/2018 Sonbahar-Kış koleksiyonunda  özgür desenler, mono renk  takımlar, sade ve şık kesimlerle zamansız ve sofistike bir şıklık sunuyor.   DALİDA’nın  yeni  koleksiyonundaki  uzun pardösüler, bol kesim pantolonlar, midi boy elbiseler, geniş kesim ceketler stil sahibi kadınlarla buluşuyor, onlara gizemli ve şık gözükmenin  kapılarını...

Yorumlar

E-Mail
Ad Soyad
Mesaj
Güvenlik Kodu