Makyajda Kapatıcı Nasıl Seçilir Ve Uygulanır

Makyajda Kapatıcı Nasıl Seçilir Ve Uygulanır

Kapatıcı seçimi, uygulama alanları ve faydaları

 

Kapatıcılar ciltteki kusurları örtmede bire birdir. Yüz makyajında yüzdeki kusurları örtmek için en etkili yöntemlerden birisi kapatıcı uygulamaktır. Örneğin gözaltındaki koyu halkalar oldukça kötü bir görüntü oluşturur. Kapatıcı uygulamadan yapılacak bir makyajda gözaltı halkaları makyajı da oldukça itici gösterebilir. Kapatıcılarda uygun bir kapatıcı seçimi de oldukça önemlidir. Genelde kapatıcı seçmeden önce cildin küçük bir bölümünde uygulama yapılması tavsiye edilir. Böylelikle cilt tonuna en uygun kapatıcı seçilir. Bunun için denemenin kolun iç bölgesinde yapılması önerilmektedir. Koyu renk halkaları kapatmak için genelde cildin birkaç ton açığı kapatıcı tercih edilir. Yüzdeki sivilceleri kapatmak için sarının alt tonları daha uygundur. Böylelikle cilt rengini eşitlemede daha başarılı bir uygulama yapılır. Yüzdeki kızarıklıklarda ise pembe tonlarda kapatıcılar daha uygundur.

 

Kapatıcılar başka hangi durumlarda kullanılır?

 

Kapatıcı bir göz makyajı primeri olarak kullanılabilir. Böyle bir kullanımda göz kapaklarına uygulanarak daha pürüzsüz bir görünüm yaratabilir. Bu ayrıca göz farı uygulamasında daha iyi bir kalıcılık yaratır.

 

Dudak çevresindeki koyu izleri veya koyu rengi örtmek için kapatıcı dudaklarda kullanılabilir. Bunun için kapatıcı ince bir fırçayla uygulanır ve dudak çizgilerindeki koyuluklar açılarak aydınlatılır.

 

Kapatıcılar yüzdeki lekeleri, güneş izlerini, yüzdeki çizgileri ve çilleri de örterek makyajında kusursuz olmasına yardımcı olur. Yüzdeki lekeler için uygulanacak kapatıcılarda çubuk kapatıcılar da kullanılabilir.

 

Kapatıcılar yara ve doğum izlerini kapatmakta da idealdir. Hatta yara ve doğum izleri için üretilmiş özel kapatıcılar da bulmak mümkündür.

 

Kapatıcı uygulamadan önce ne yapılmalı?

 

Kapatıcı uygulamadan önce yüzünüzü yıkayın. Ayrıca yüzünüzde bir önceki günden kalma makyaj izleri varsa onları da yıkayarak yüzünüzü arındırın. Esasında makyajınızı gece uyumadan önce yüzünüzden temizlemeniz cilt sağlığınız için daha uygundur.

 

Yüzünüzü yıkadıktan sonra yumuşak bir havluyla yüzünüze hafifçe pat pat yaparak kurulayın. Sonrasında yüzünüzdeki herhangi bir kuruluğa karşı yağ içermeyen nemlendiricinizi uygulayın. Bu kapatıcınızı uygularken daha iyi bir pürüzsüzlük sağlayacaktır.

 

Makyajınızı uygulamadan önce uyguladığınız nemlendirici sonrası 1 dk kadar bekleyin. Nemlendirici cildiniz tarafından emilsin. Süre sonunda yüzünüz nemlendiriciden dolayı hala biraz yağlı görünüyorsa fazla yağı temiz bir kağıt peçeteyle yüzünüze hafifçe bastırarak alın.

 

Kapatıcı nasıl uygulanır?

 

Kapatıcı kendi başına uygulanabileceği gibi fondötenin üstünden de uygulanabilir. Eğer isterseniz fondöten uygulamasını geçebilirsiniz.

Kapatıcıyı yüzük parmağınızla gözaltlarınıza nazikçe uygulayın. Bunu tampon hareketleriyle yayın. Gözaltlarınıza sürdüğünüz kapatıcıyı göz kapaklarınıza da parmak ucunuzla uygulayın. İçten dışa doğru uygulayın.

 

Eğer yüzünüzde lekeler varsa daha hassas bir uygulama yapmanıza yardımcı olmak için iyi bir kapatıcı fırçası edinmeniz faydalı olacaktır. Yüzünüzdeki lekeler üzerine kapatıcı fırçanız yardımıyla kapatıcıyı uygulayın. Bunu nokta nokta hafifçe vuracak şekilde yapın. Ovarak uygulamayın. Fondöteni de aynı şekilde lekelerinizin üzerine uygulayın.Bakım ve Güzellik

Sonbahar-Kış Atkı Modası

Sonbahar-Kış Atkı Modası

Havalar soğumaya başlayınca akla ilk gelen kıyafetler montlar, kabanlar, atkı ve eldivenler olur. Her sezon yeni renkler moda olsa da bu durum genelde sadece kadınlar için geçerlidir. Erkekler genelde moda yerine siyah, gri, lacivert ve kahverengi tonlarından vazgeçemezler. Kadınlar ise hem modayı yakından takip ederler, hem de moda olan renklerde ürünleri satın almak isterler.   Sonbaharda En Çok Aranan Giyim Eşyaları Nelerdir?   Eylül ayında yavaş yavaş yağmurlar...
Moda Ve Trendler

Moda Ve Trendler

Baştan ayağa bir bütün olan moda, uzun tartışmalar yaşanan bir alandır. "En stil nasıl olunur?" "Modanın kuralları var mıdır?" "Bu yılın trendleri nelerdir?" Gibi sorular hem televizyon programlarında, hem de moda dergilerinde her dönem ilk sıralarda yer alır. Ancak hala kesin bir kanıya varılmamıştır. Bilinen şu ki modada kesin çizgiler yoktur. Her yıl trend olan bir parça olmasıyla birlikte eskinin rafa kalkması, orada tozlanıp gideceği anlamına...
2017 Çizme Modelleri

2017 Çizme Modelleri

2017 çizme modelleri yaz aylarından itibaren yoğun bir şekilde konuşulmaya başlandı. 2017 farklı moda akımlarını bünyesinde barındırdı. Moda akımı halen gelişmeye ve değişmeye devam ediyor. Ayakkabıların ön plana çıktığı tasarımlarda en çok dikkat çeken farklı tasarımlarda çizmeler oldu. Kimi zaman şeffaf, kimi zaman ise dizin üstüne kadar çıkan çizmelerin kullanıldığı bir sezonu geride bıraktık.   Yaz ve kışı karıştırarak kullanan...
Yoğurt İle Cildi Arındırma

Yoğurt İle Cildi Arındırma

Cildi Arındırma, Cildin sağlıklı olabilmesi adına ihtiyacı olan yağ miktarından, kirden ve deri problemlerinden arındırılmış olması gerekir. Bu hususta dokunun nem seviyesini koruyup kuru yapının dışında tutulması önem teşkil eder. Cinsiyet farkı gözetmeksizin her yaştan insanda birtakım nedenlerden ötürü cilt problemleri meydana gelebilir. Bu durumun giderilmesi için belirli aralıklarla cildin arındırılmasında fayda var. Söz konusu bu işlem doğal yollar...
DALİDA 2017/2018 Sonbahar - Kış Koleksiyonu

DALİDA 2017/2018 Sonbahar - Kış Koleksiyonu

Güzelliğin öncelikle kendin olduğunu bilmekle başladığını bilen özgür ruhlu kadınların markası DALİDA 2017/2018 Sonbahar-Kış koleksiyonunda  özgür desenler, mono renk  takımlar, sade ve şık kesimlerle zamansız ve sofistike bir şıklık sunuyor.   DALİDA’nın  yeni  koleksiyonundaki  uzun pardösüler, bol kesim pantolonlar, midi boy elbiseler, geniş kesim ceketler stil sahibi kadınlarla buluşuyor, onlara gizemli ve şık gözükmenin  kapılarını...

Yorumlar

E-Mail
Ad Soyad
Mesaj
Güvenlik Kodu
Gül 2015-03-23 13:20:51

Kapatıcılarda uygun bir kapatıcı seçimi oldukça önemlidir.Genelde kapatıcı seçmeden önce cildin küçük bir bölümünde uygulama yapılması tavsiye edilir.Buypasa.com da denemeye bile gerek kalmadan istediğim kapatıcımı resimden seçerek siparişini verdim.Sonuç mükemmel !!tamda istediğim gibi en kısa sürede hasarsız teslim aldım.şiddetle tavsiye ederim. bi göz atın.