Makyaj Çantanızda Mutlaka Bulunması Gereken Makyaj Malzemeleri

Makyaj Çantanızda Mutlaka Bulunması Gereken Makyaj Malzemeleri

Kadınlar için özellikle acil durumlarda elinin altında mutlaka ulaşabileceği makyaj malzemeleri bulunmalıdır. Genel olarak düşündüğümüzde ve en çok ihtiyaç duyulanları da göz önüne aldığımızda bir kadının makyaj çantasında aşağıdaki makyaj malzemelerinin bulunması gerekir:

 

Kirpik kıvırıcı: Kirpikleri kıvırmak gözleri vurgulamak, gözlere daha etkili bir görünüm sağlamak için önemlidir. Bu nedenle makyaj çantanızda her zaman bir kirpik kıvırıcı bulundurun.

 

Primer: Makyaj primeri ( astar ) bir astar görevi görür. Bu nedenle astar olara da adlandırılır. Fondöten ve fondötenin daha uzun süre gitmesi için bir baz özelliği sağlar.

 

Pudra: Makyaj pudrası cildinizdeki aşırı yağı alır ve kadifemsi bir hava katar. Makyaj pudrasını uygularken yağlanmaya yatkın bölgelere ( özellikle çene, alın ve burun bölgesi ) özel bir dikkat göstermek gerekir. Eğer çok kuru bir cildiniz varsa pudra uygulamanız gerekmez.

 

Cımbız: İyi bir cımbız kaşlarınıza iyi bir biçim vermede ve özellikle yüzünüzde oluşan istenmeyen kıları almada oldukça etkilidir.

 

Maskara: Makyajda maskara kirpiklere uygulanır ve kirpikleri tanımlamada ve uzatmada etkilidir. Maskara ekstra hacim sağlar.

 

Kapatıcı ve Fondöten: Kapatıcı ve fondöten makyaj çantanızın en vazgeçilmezlerindendir. Fakat bazı durumlarda farklılıklar olabilir. Örneğin yüzünüzde birkaç sivilce varsa fondöten kullanmanız gerekmez. Basitçe kapatıcınızı uygulayarak sivilcelerinizi daha az görünür yapabilirsiniz. Eğer daha fazla bir kapatıcılığa ihtiyacınız varsa bu sefer çok hafif bir fondöten uygulayabilirsiniz. Bunları uygularken saç çizginizle ve çene hattınızla iyi bir uyum sağlamasına, iyi bir işlem göstermesine dikkat edin.

 

Highlighter: Cildinize parlaklık vermek istiyorsanız highlighterı fondötenle karıştırın. Veya elmacık kemikleriniz gibi bölgeleri vurgulamak için yalnız başına da uygulayabilirsiniz.

 

Kaş pudrası: Eğer seyrek kaşlarınız varsa veya kaşlarınızı daha dolgun göstermek istiyorsanız kaş pudrası sizin için biner bir. Bu halde mutlaka bir kaş pudrasını makyaj çantanızda bulundurun.

 

Bronzlaştırıcı ve allık: Bronzlaştırıcı ve allık da makyajınızda ihtiyaç duyacağınız makyaj malzemelerindendir. İyi bir allık seçimi ile yüzünüzde ışıltı, canlılık ve renk yaratabilirsiniz.

 

Dudak balsamı: Makyaj çantanızda mutlaka bir dudak balsamı bulundurun. Güneşe karşı koruma etkisi olan bir dudak balsam gerçekten güneşin dudaklarınız üzerindeki olumsuz etkilerini oldukça azaltabilir. Dudak balsamıyla dudaklarınız yumuşacık ve esnek olur.

 

Ruj: Ve tabi ki en sevdiğiniz renkteki rujunuz. Makyaj çantanızın vazgeçilmezlerinden İstediğiniz her zaman uygulayabileceğiniz bir üründür. İyi seçilmiş renkte ve iyi uygulanmış bir ruj görünüşünüzü oldukça değiştirebilir.Bakım ve Güzellik

Sonbahar-Kış Atkı Modası

Sonbahar-Kış Atkı Modası

Havalar soğumaya başlayınca akla ilk gelen kıyafetler montlar, kabanlar, atkı ve eldivenler olur. Her sezon yeni renkler moda olsa da bu durum genelde sadece kadınlar için geçerlidir. Erkekler genelde moda yerine siyah, gri, lacivert ve kahverengi tonlarından vazgeçemezler. Kadınlar ise hem modayı yakından takip ederler, hem de moda olan renklerde ürünleri satın almak isterler.   Sonbaharda En Çok Aranan Giyim Eşyaları Nelerdir?   Eylül ayında yavaş yavaş yağmurlar...
Moda Ve Trendler

Moda Ve Trendler

Baştan ayağa bir bütün olan moda, uzun tartışmalar yaşanan bir alandır. "En stil nasıl olunur?" "Modanın kuralları var mıdır?" "Bu yılın trendleri nelerdir?" Gibi sorular hem televizyon programlarında, hem de moda dergilerinde her dönem ilk sıralarda yer alır. Ancak hala kesin bir kanıya varılmamıştır. Bilinen şu ki modada kesin çizgiler yoktur. Her yıl trend olan bir parça olmasıyla birlikte eskinin rafa kalkması, orada tozlanıp gideceği anlamına...
2017 Çizme Modelleri

2017 Çizme Modelleri

2017 çizme modelleri yaz aylarından itibaren yoğun bir şekilde konuşulmaya başlandı. 2017 farklı moda akımlarını bünyesinde barındırdı. Moda akımı halen gelişmeye ve değişmeye devam ediyor. Ayakkabıların ön plana çıktığı tasarımlarda en çok dikkat çeken farklı tasarımlarda çizmeler oldu. Kimi zaman şeffaf, kimi zaman ise dizin üstüne kadar çıkan çizmelerin kullanıldığı bir sezonu geride bıraktık.   Yaz ve kışı karıştırarak kullanan...
Yoğurt İle Cildi Arındırma

Yoğurt İle Cildi Arındırma

Cildi Arındırma, Cildin sağlıklı olabilmesi adına ihtiyacı olan yağ miktarından, kirden ve deri problemlerinden arındırılmış olması gerekir. Bu hususta dokunun nem seviyesini koruyup kuru yapının dışında tutulması önem teşkil eder. Cinsiyet farkı gözetmeksizin her yaştan insanda birtakım nedenlerden ötürü cilt problemleri meydana gelebilir. Bu durumun giderilmesi için belirli aralıklarla cildin arındırılmasında fayda var. Söz konusu bu işlem doğal yollar...
DALİDA 2017/2018 Sonbahar - Kış Koleksiyonu

DALİDA 2017/2018 Sonbahar - Kış Koleksiyonu

Güzelliğin öncelikle kendin olduğunu bilmekle başladığını bilen özgür ruhlu kadınların markası DALİDA 2017/2018 Sonbahar-Kış koleksiyonunda  özgür desenler, mono renk  takımlar, sade ve şık kesimlerle zamansız ve sofistike bir şıklık sunuyor.   DALİDA’nın  yeni  koleksiyonundaki  uzun pardösüler, bol kesim pantolonlar, midi boy elbiseler, geniş kesim ceketler stil sahibi kadınlarla buluşuyor, onlara gizemli ve şık gözükmenin  kapılarını...

Yorumlar

E-Mail
Ad Soyad
Mesaj
Güvenlik Kodu