Göz Makyajı Yaparken Göz Sağlığınızı Koruyun

Göz Makyajı Yaparken Göz Sağlığınızı Koruyun

Göz makyajı yaparken kullandığınız yöntemler, göz makyajı ürünleri, hijyenik olmayan koşullar göz sağlığınızı da tehdit edebilir. Aşağıdaki adımları uygulayarak göz makyajınızı yaparken göz sağlığınızı da koruyabilirsiniz:

 

1. Makyaj ürünlerinizi çok uzun süre saklamayın. Yenileriyle değiştirin. Buna göz makyajında kullandığınız ürünlerde dahildir. Birkaç aydan daha uzun süre kullanmayın.

 

2. Kurumuş maskarayı kullanmayın. Maskarayı nemlendirmek için su veya tükürüğünüzü kullanmayın. Maskaranızı 2-3 ayda bir değiştirin. Eğer maskaranızda kuruma belirtileri varsa makyaj çantanızda bir kalıcı marker bulundurun. Günü geçmiş ürünleri kullanmayın.

 

3. Göz kozmetik ürünlerinizi serin tutun. Çok sıcak ortamda veya buharlı banyoda tutmayın. Sıcak havalarda araba içinde saklamayın.

 

4. Göz makyajı ürünlerinizi amacına yönelik kullanın. Dudaklarınız ve gözleriniz için aynı kalemi kullanmayın. Bunlar bakterileri taşıyabilir ve bulaştırabilir.

 

5. Kirpiklerinizde kalıcı boyalardan kaçının. Çünkü bunlar uygun kullanılmadığı zaman gözlere zarar verebilir.

 

6. Göz makyajı ürünlerinizi asla bir başkasıyla paylaşmayın. Göz sağlığınız için hiç hijyenik olmaz ve bakterileri bulaştırma riski vardır.

 

Göz makyajınızda ayrıca göz sağlığınız için risk oluşturacak bazı güvenlik önlemlerine de dikkat etmeniz gerekir. Örneğin:

 

1. Araba sürerken göz makyajınızı yapmayın.

 

2. Gözlerinizde tahriş veya iltihaplanma varsa göz makyajınızı erteleyin.

 

3. Göz makyajı ürünlerinizin gözlerinizin iç kısımlarında uygulamayın. Örneğin kirpiklerinizin iç kısmında eyeliner kullanmayın.

 

4. Göz makyajınızdan önce mutlaka ellerinizi yıkayın. Ayrıca makyaj çantanızın içine ellerinizi sokarken ellerinizin temiz olmasına dikkat edin.

 

5. Işıltılı, parlak, kokulu göz makyaj ürünlerine karşı dikkat edin. Bu ürünler gözlerinizi tahriş edebilecek maddeler içerebilir.

 

6. Göz makyajınızda kullandığınız bütün uygulayıcı ürünlerin temiz olduğundan emin olun. Eskiyen bütün fırçaları ve süngerleri yenisiyle değiştirmek veya eskimediyse her kullanımda temizliğini yapmak gerekir.Bakım ve Güzellik

Sonbahar-Kış Atkı Modası

Sonbahar-Kış Atkı Modası

Havalar soğumaya başlayınca akla ilk gelen kıyafetler montlar, kabanlar, atkı ve eldivenler olur. Her sezon yeni renkler moda olsa da bu durum genelde sadece kadınlar için geçerlidir. Erkekler genelde moda yerine siyah, gri, lacivert ve kahverengi tonlarından vazgeçemezler. Kadınlar ise hem modayı yakından takip ederler, hem de moda olan renklerde ürünleri satın almak isterler.   Sonbaharda En Çok Aranan Giyim Eşyaları Nelerdir?   Eylül ayında yavaş yavaş yağmurlar...
Moda Ve Trendler

Moda Ve Trendler

Baştan ayağa bir bütün olan moda, uzun tartışmalar yaşanan bir alandır. "En stil nasıl olunur?" "Modanın kuralları var mıdır?" "Bu yılın trendleri nelerdir?" Gibi sorular hem televizyon programlarında, hem de moda dergilerinde her dönem ilk sıralarda yer alır. Ancak hala kesin bir kanıya varılmamıştır. Bilinen şu ki modada kesin çizgiler yoktur. Her yıl trend olan bir parça olmasıyla birlikte eskinin rafa kalkması, orada tozlanıp gideceği anlamına...
2017 Çizme Modelleri

2017 Çizme Modelleri

2017 çizme modelleri yaz aylarından itibaren yoğun bir şekilde konuşulmaya başlandı. 2017 farklı moda akımlarını bünyesinde barındırdı. Moda akımı halen gelişmeye ve değişmeye devam ediyor. Ayakkabıların ön plana çıktığı tasarımlarda en çok dikkat çeken farklı tasarımlarda çizmeler oldu. Kimi zaman şeffaf, kimi zaman ise dizin üstüne kadar çıkan çizmelerin kullanıldığı bir sezonu geride bıraktık.   Yaz ve kışı karıştırarak kullanan...
Yoğurt İle Cildi Arındırma

Yoğurt İle Cildi Arındırma

Cildi Arındırma, Cildin sağlıklı olabilmesi adına ihtiyacı olan yağ miktarından, kirden ve deri problemlerinden arındırılmış olması gerekir. Bu hususta dokunun nem seviyesini koruyup kuru yapının dışında tutulması önem teşkil eder. Cinsiyet farkı gözetmeksizin her yaştan insanda birtakım nedenlerden ötürü cilt problemleri meydana gelebilir. Bu durumun giderilmesi için belirli aralıklarla cildin arındırılmasında fayda var. Söz konusu bu işlem doğal yollar...
DALİDA 2017/2018 Sonbahar - Kış Koleksiyonu

DALİDA 2017/2018 Sonbahar - Kış Koleksiyonu

Güzelliğin öncelikle kendin olduğunu bilmekle başladığını bilen özgür ruhlu kadınların markası DALİDA 2017/2018 Sonbahar-Kış koleksiyonunda  özgür desenler, mono renk  takımlar, sade ve şık kesimlerle zamansız ve sofistike bir şıklık sunuyor.   DALİDA’nın  yeni  koleksiyonundaki  uzun pardösüler, bol kesim pantolonlar, midi boy elbiseler, geniş kesim ceketler stil sahibi kadınlarla buluşuyor, onlara gizemli ve şık gözükmenin  kapılarını...

Yorumlar

E-Mail
Ad Soyad
Mesaj
Güvenlik Kodu
Ceren 2015-01-19 13:21:38

Çok güzel bir yazı olmuş. elinize sağlık. Kadınların göz makyajında bu tür nüanslara dikkat etmeleri önemli. Göz makyajı derken göz sağlığımızdan olmayalım :)