Doğal Yağların Güzellik İçin Faydaları

Doğal Yağların Güzellik İçin Faydaları

Güzelliğiniz için doğal yağar neden faydalı?

 

Doğal yağlar saçlarınıza ihtiyacı olan nemi sağlamak, cildinizi nemlendirmek, cildinizdeki aknelerle mücadele etmek ve tırnaklarını güçlendirmek için faydalı yağlardır. Elbette ki herkin cildi farklı olabilir. Güzelliğiniz için kullandığınız doğal yağlar da çoğu insanda faydalı beticeler vermektedir. Siz de güzellik uygulamalarınız için aşağıdaki doğal yağları kullanabilirsiniz.

 

Marula yağı

 

Marula yağı marula ağacının meyvelerinden yapılır. Güney Afrika kökenlidir. Marula yağı özellikle cildi nemlendirme, cildin sıvı ihtiyacını karşılamada etkilidir. Zengin içerikli bir yağdır. Yağ asitleri yönünden zengindir. Kuru ciltleri yatıştırmada ve tedavide faydalıdır. Cilt tarafından hızlıca emilir. Ciltte yağlı, parlak bir görüntü oluşturmaz.

 

Çay ağacı yağı

 

Ciltte oluşan kırmızı ve iltihaplı bölgeler için faydalı bir yağdır. Bakterilerin cilt gözeneklerinde yaptığı tahribatı gidererek cildin hava almasına ve temizlenmesine yardımcı olur. Çay ağacı yağı akneleri tedavide ve iltihaplı cildi iyileştirmede rol oynar. Yapılan bir araştırmanın bulgularına göre çay ağacı yağı benzoil peroksit gibi bir etki gösterir. Benzoil peroksit otc sivilce ilaçlarında yaygın bir şekilde kullanılan bir maddedir.

 

Argan yağı

 

Argan yağı antioksidanlar yönünden zengin bir yağdır. Özelikle polifenol antioksidanı yönünden çok değerlidir. Bu antioksidan ciltteki yağlanma etkileriyle mücadele ederek cildin daha uzun süre genç kalmasına yardımcı olur. Cildi dolgunlaştırmada ve kolajen üretimini artırmada da rol oynar. Her cilt tipinde kullanılır. Argan yağı ayrıca saçları da nemlendirir.

 

Papatya ve nane yağı

 

Papatya çay olarak içildiğinde rahatlatıcı bir etkiye sahiptir. Fakat bunun yanında papatyanın yağı güzellik amacıyla da kullanılır. Güzellik amacıyla kullanılan papatya yağı cildi sakinleştirir. Papatya yağının antiseptik ve iltihaplanma karşıtı özellikleri de vardır. Ciltteki kızarıklık, tahriş ve enfeksiyon gibi oluşumları tedaviye yardımcı olur. Aynı şekilde nane yağının da benzer özellikleri vardır.

 

Hindistancevizi yağı

 

Hindistancevizi yağı kuru ve çatlak ciltlerde nemlendirici bir etki yapar. Bu da ciltteki tahriş, enfeksiyon gibi oluşumlarla mücadele etmeye yarar. Hindistancevizi yağı cildi korur ve nemlendirir. Egzama gibi cilt sorunlarında da faydalıdır.

 

Kuşburnu ve havuç yağı

 

Bu her iki yağ da cilt bakım ürünlerinde çokça kullanılan A vitamini yönünden zengindir. Bu yağlarda bulunan retinoid kimyasalı cilt hücrelerinin yenilenmesine ve kolajen üretimine yardımcı olur. Ciltte oluşan gebelik maskesi gibi cilt lekelerinde cildin renginin korunmasında rol oynar. Yaşlanma karşıtı özellikleri de vardır.

 

Biberiye ve hint yağı

 

Biberiye yağı saçlarınızdaki incelmeyi durdurmaya ve daha dolgun göstermeye yardımcı olur. Saçlarınız daha canlı görünür. Hem erkeklerde hem de kadınlarda saç kayıplarına karşı koruma sağlar. Kaşıntılı saç derisini yatıştırır.

 

Hint yağı ise özelikle kaş ve kirpikleri daha dolgun göstermede faydalıdır. Fakat bunun kullanmadan önce hekime danışmakta fayda vardır. Bu konuda güvenlik ön planda olmalıdır. Çünkü göz çevresine uygulama yağılmaktadır.

 

Zeytinyağı ve avokado yağı

 

Tırnaklardaki incelme ve kırılmalara karşı bu her iki yağ da gayet güzel bir doğal çözümdür. Gece atmadan önce tırnakları zeytinyağı veya avokado yağının içine sokmak ve bir süre öylece bekletmek tırnakları güçlendirir ve nemlendirir. Tırnakları besler. Yağ asitleri yönünden zengindirler.Bakım ve Güzellik

Sonbahar-Kış Atkı Modası

Sonbahar-Kış Atkı Modası

Havalar soğumaya başlayınca akla ilk gelen kıyafetler montlar, kabanlar, atkı ve eldivenler olur. Her sezon yeni renkler moda olsa da bu durum genelde sadece kadınlar için geçerlidir. Erkekler genelde moda yerine siyah, gri, lacivert ve kahverengi tonlarından vazgeçemezler. Kadınlar ise hem modayı yakından takip ederler, hem de moda olan renklerde ürünleri satın almak isterler.   Sonbaharda En Çok Aranan Giyim Eşyaları Nelerdir?   Eylül ayında yavaş yavaş yağmurlar...
Moda Ve Trendler

Moda Ve Trendler

Baştan ayağa bir bütün olan moda, uzun tartışmalar yaşanan bir alandır. "En stil nasıl olunur?" "Modanın kuralları var mıdır?" "Bu yılın trendleri nelerdir?" Gibi sorular hem televizyon programlarında, hem de moda dergilerinde her dönem ilk sıralarda yer alır. Ancak hala kesin bir kanıya varılmamıştır. Bilinen şu ki modada kesin çizgiler yoktur. Her yıl trend olan bir parça olmasıyla birlikte eskinin rafa kalkması, orada tozlanıp gideceği anlamına...
2017 Çizme Modelleri

2017 Çizme Modelleri

2017 çizme modelleri yaz aylarından itibaren yoğun bir şekilde konuşulmaya başlandı. 2017 farklı moda akımlarını bünyesinde barındırdı. Moda akımı halen gelişmeye ve değişmeye devam ediyor. Ayakkabıların ön plana çıktığı tasarımlarda en çok dikkat çeken farklı tasarımlarda çizmeler oldu. Kimi zaman şeffaf, kimi zaman ise dizin üstüne kadar çıkan çizmelerin kullanıldığı bir sezonu geride bıraktık.   Yaz ve kışı karıştırarak kullanan...
Yoğurt İle Cildi Arındırma

Yoğurt İle Cildi Arındırma

Cildi Arındırma, Cildin sağlıklı olabilmesi adına ihtiyacı olan yağ miktarından, kirden ve deri problemlerinden arındırılmış olması gerekir. Bu hususta dokunun nem seviyesini koruyup kuru yapının dışında tutulması önem teşkil eder. Cinsiyet farkı gözetmeksizin her yaştan insanda birtakım nedenlerden ötürü cilt problemleri meydana gelebilir. Bu durumun giderilmesi için belirli aralıklarla cildin arındırılmasında fayda var. Söz konusu bu işlem doğal yollar...
DALİDA 2017/2018 Sonbahar - Kış Koleksiyonu

DALİDA 2017/2018 Sonbahar - Kış Koleksiyonu

Güzelliğin öncelikle kendin olduğunu bilmekle başladığını bilen özgür ruhlu kadınların markası DALİDA 2017/2018 Sonbahar-Kış koleksiyonunda  özgür desenler, mono renk  takımlar, sade ve şık kesimlerle zamansız ve sofistike bir şıklık sunuyor.   DALİDA’nın  yeni  koleksiyonundaki  uzun pardösüler, bol kesim pantolonlar, midi boy elbiseler, geniş kesim ceketler stil sahibi kadınlarla buluşuyor, onlara gizemli ve şık gözükmenin  kapılarını...

Yorumlar

E-Mail
Ad Soyad
Mesaj
Güvenlik Kodu
Meltem Batı 2016-08-05 16:02:58

buraya kakao yağını mutlaka eklemeliyiz :D https://www.facebook.com/Do%C4%9Fum-%C3%87atlaklar%C4%B1-608626182631883/