Cinsel İsteği Artıran Yiyecekler

Cinsel İsteği Artıran Yiyecekler

Cinsel isteği artırma konusunda bazı insanlar sağlık için riskli olabilecek ilaç alımı v.b. şeyleri denemektedir. Fakat sağlığı bu konuda riske atmaya gerek yoktur. Cinsel isteği artırma konusunda ihtiyacınız olan şeyler doğada vardır. Yiyecekler de bunlardan birisidir. Bazı yiyecekler cinsel isteği artırmada oldukça iyidir. Aşağıdaki besinleri tüketmeniz size bu konuda yardımcı olacaktır.

 

Şili biberi

 

Şili biberi yemenin beyinde endorfin hormonu salgılanmasına neden olduğu düşünülmektedir. Şili biberi kalp atışlarını hızlandırmakta, dudaklarda dolgunluğa ve ciltte pembeleşmeye neden olmaktadır. Tüm bu etkiler çiftlerden birisi veya her ikisi için de oldukça cezbedici olabilir.

 

Muz

 

Muzun afrodizyak bir etkisi bulunmaktadır. Bu yönüyle cinsel arzuları artırabilir. Potasyum ve B vitaminlerini içerir. Bu özelliği ile seks hormonlarının üretimini canlandırır. Enerji verir.

 

Sarımsak

 

Romantik bir gece yaşamak isteyen kişilerin belki de en çok kaçınacakları yiyeceklerden birisi sarımsaktır. Fakat sarımsak güçlü bir afrodizyak etkiye sahip bir besindir. Kan akımını, cinsel gücü ve enerjiyi artırır. Kan akımı da vücuttaki uyarılmayı artırarak ereksiyona ve cinsel uyarılmaya yardımcı olur.

 

Bal

 

Bal çok eski zamanlardan beri cinsel gücü artıran bir yiyecek olarak bilinir. Bal yüksek düzeyde bor minerali içerir. Bu da testosteron düzeylerinin düzenlenmesine yardımcı olur. Bu süreçte ise her iki cinsiyet için cinsel arzularda artış olur. Bal vücudun uyarılma sürecinde açığa çıkan nitrik oksit de içerir.

 

Nar

 

Nar meyvesi romantizm duygularını ve doğurganlığı artırmaya yardımcı olan bir meyvedir. Nar ayrıca cinsel isteği de artıran bir yiyecektir. Nar suyunun kortizol seviyelerini düşürdüğü bilinmektedir. Bu da testosteron düzeyini artırmaya ve böylelikle hem erkekte hem de kadında cinsel isteği artırmaya yardımcı olmaktadır.

 

Kahve

 

Cinsel isteği artıran yiyecekler içinde belki de en çok tüketileni kahvedir. Bu bağımlılık yapan içecek vücutta dopamin düzeyini artırır. Dopamin kimyasalı beyindeki zevk alan kısmı uyarmaya yardımcı olur ve kan akımını artırır. Kahve kokusunun da kadınlarda cinsel uyarılmayı artırdığına dair araştırma bulguları vardır.

 

Çam fıstığı

 

Çam fıstığı çinko yönünden çok zengindir. Özellikle erkeklerde fiziksel ve cinsel gücü artırır. Çam fıstığı eski zamanlardan beri aşk iksirlerinde kullanılmaktadır. Fakat günümüzde bu şekilde kullanılması pek tavsiye edilmemektedir. Daha çok yiyecek olarak tüketilmesi tavsiye edilmektedir.

 

İstiridye

 

İstiridye en bilinen afrodizyak besinlerden birisidir. İstiridye tüketmek ile insan libidosu arasında bilimsel bir bağlantı bunmaktadır. İstiridye çinko açısından zengin bir yiyecek olmasının yanında hem erkekte hem de kadında cinsel uyarılmayı artırmada etkili bir besindir.

 

İncir

 

İncir meyvesinin insanda duygusallığı artıran bir özelliği vardır. İncirin Kleopatra’nın favori meyvesi olduğu bilinmektedir. İncir ayrıca eski Yunanda aşk ve doğurganlık meyvesi olarak bilinir. İncir iyi bir antioksidan meyve olup, potasyum ve lif yönünden zengindir.Sağlık

Kürtaj Yöntemleri Nelerdir?

Kürtaj Yöntemleri Nelerdir?

Kürtaj yöntemleri üç türlüdür: cerrahi kürtaj, tıbbi kürtaj ve kimyasal kürtaj. Bunları aşağıdaki gibi tanımlayabiliriz:   A. Cerrahi Kürtaj   Bunlar, invaziv bir prosedürü içeren kürtajlardır. Başlıca cerrahi prosedürleri arasında şunlar bulunur:   1. Emme Aspirasyonu: Gebeliğin ilk üç ayında en sık kullanılan prosedürdür. Kürtaj görevlisi, annenin rahmine bir emme borusu (son derece keskin bir uçlu, hortuma benzer bir vakum) yerleştirir. Emme ve...
Gripten Korunmanın En İyi Yolları

Gripten Korunmanın En İyi Yolları

Havaların soğuması ile birlikte grip te kendini göstermeye başladı. Havaların soğuması ile oluşan ani ısı değişikliğinde grip, soğuk algınlığı gibi hastalıklara neden olmakta, akabinde halsizlik, yorgunluk ve baş ağrıları ortaya çıkmaktadır. Tüm hastalıklarda olduğu gibi gripten korunmak için de sağlıklı ve doğru beslenmek ilk şarttır. Her hastalıkta olduğu gibi gripten korunmak için de temizlik ilk şarttır. Bu nedenle eller sık-sık yıkanarak...
Hipotiroidi Belirtileri

Hipotiroidi Belirtileri

Hipotiroidi belirtilerini ilk başlarda fark etmek kolay olmayabilir. Çünkü belirtileri yavaş bir şekilde başlar. Bu belirtiler genelde bitkinlik gibi genelde görülen belirtilerdir. Çünkü bu belirtiler yaşlanma ve stres gibi nedenlerden de oluşur.   Hipotiroidi belirtileri tiroid bezi doğru bir şekilde çalışmadığında görünmeye başlar. Bu durumda yeterli tiroid hormonu üretilmez. Tiorid hormonunun yeterli düzeyde üretilmesi birçok vücut fonksiyonunun doğru...
Muz Kabuğu İle Diş Beyazlatma

Muz Kabuğu İle Diş Beyazlatma

Muz kabuğu ile dişlerinizi beyazlatabileceğini biliyor musunuz? Üstelik muz kabuğu bu konuda oldukça güvenli bir yöntemdir ve diş sağlığı için de faydalıdır. Muz kabuğu vitamin ve mineral kaynağıdır. Muz kabuğunun ayrıca dişleri aşındırıcı bir yan etkisi yoktur. Çünkü birçok diş beyazlatma ürününde dişleri aşındırıcı özellikler bulunmaktadır.   Muz kabuğu ile dişlerinizi nasıl beyazlatırsınız?   Öncelikle her zamanki kullandığınız...
Masajla Baş Ağrısı Nasıl Giderilir?

Masajla Baş Ağrısı Nasıl Giderilir?

Masaj vücudu rahatlatmanın yanında baş ağrısını geçirmeye de yardımcı olabilir. Üstelik bunu kendi kendinize yapabilirsiniz. Kendi yapacağınız kafa masajı ile baş ağrınızı geçirebilir veya hafifletebilirsiniz. Özellikle gerginlikten kaynaklanan baş ağrılarında aşağıdaki kafa masajı tekniği oldukça etkilidir.   1. Öncelikle ışıkları söndürün. Karanlık bir ortamda kafa masajı daha etki olur. Işıklı ortam baş ağrınızı daha kötü yapabilir. 2....

Yorumlar

E-Mail
Ad Soyad
Mesaj
Güvenlik Kodu