Yaşlı Gösteren 5 Giyinme Tarzına Elveda Deyin!

Yaşlı Gösteren 5 Giyinme Tarzına Elveda Deyin!

Bedeninize uymayan, modası geçmiş ya da ergen giysileri, görüntünüze seneler ekleyebilir. İşte olduğunuzdan yaşlı görünmenize neden olan beş yaygın hata ve bu hataları düzeltmenin yolları:

YAŞLANDIRICI: Geçmişte tıkılıp kalmak
ÇÖZÜM: Bugüne geri dönün

Son on senedir saç ve makyaj tarzınızı değiştirmediyseniz, bir yenileme yapıp yüzünüzden yılları silmenin zamanı gelmiş demektir. YouBeauty’nin tarz uzmanı Sam Saboura, işe makyaj malzemelerinizi değiştirmekle başlamanız gerektiğini söylüyor. Sonra da kuaföre gidip yeni bir saç rengi veya şekli seçin. Saboura, “Güzelliğiniz söz konusu olduğunda, kendinizi alışkanların rahatlığına bırakmak yerine risk alın,” diyor.

“Mad Men” dizisinden fırlamışçasına ya da ‘70’lerin bohem tarzı gibi baştan aşağı vintage kıyafetlere bürünüyorsanız da olduğunuzdan yaşlı görünüyor olabilirsiniz. Net-a-Porter’ın ABD baskısının editörlerinden Tracy Taylor, “Doris Day veya Nancy Sinatra’yla ya da o dönemin filmlerinden başka bir karakterle karıştırılmak istemezsiniz herhalde,” diyor. Taylör, mavi far ve kabarık saç üçlemesine gitmek yerine farklı çağları bir araya getirebilirsiniz, örneğin boru etek ve geniş bir kazağı atkuyruğu ve doğal bir göz makyajıyla tamamlayabilirsiniz. Taylor, “Yüzünüzden on yılı silmiş olursunuz,” diyor.

YAŞLANDIRICI: Fazla açılmak ya da hiç açılmamak
ÇÖZÜM: Kapanın (ama yalnızca biraz!)

Bazı kadınlar, yaşları ilerledikçe mini elbise ve straplez giyme eğiliminde olurlar, çünkü derilerini daha fazla göstermenin kendilerini daha genç gösterdiği gibi yanlış bir fikre kapılırlar. Bir de tam tersini tercih edip yerleri süpüren elbiselerle boğazlı kazaklar giyenler vardır ki bu da kadınları olduklarından yaşlı gösterir.

Saboura, “Güçlü olduğunuz yerlere oynayın: V ya da derin yuvarlak yaka boynu, yarım kol kolları, diz boyunda etekler ise biçimli bacaklarınızı ortaya çıkartır,” diyor. “böylelikle yaşınız ne olursa olsun o bölgeler güzel görünür. Fazla örtünmek ise pasaklı görünmenize yol açabilir.”

YAŞLANDIRICI: Haminne pantolonları
ÇÖZÜM: Doğru kesimi bulun

Yüksek belli pantolonlar, görüntünüze seneler ekleyebilir, zevksiz görünecek olmanızdan bahsetmiyoruz bile. (Jessica Simpson’a sorun yeter.)  Saboura, bu tür bir duruma düşmemek için yüksek belli ya da çuval gibi pantolonlardan kurtulup her sene pantolon tarzınızı yenilemenizi öneriyor. “Bu, düşük belli, dar pantolonlar giymeniz gerektiği anlamına gelmiyor, ama modaya uymak sizi daha genç gösterir. Artık koyu renk blucinin açık renk olanlara göre daha genç ve modern gösterdiği düşünülüyor.”

YAŞLANDIRICI: Eski sutyenler
ÇÖZÜM: Yenilerini satın alın

Elbisenizin altına ne giydiğiniz de sizi döpiyes kadar yaşlı gösterebilir. Sutyenler, zamanla göğüsleri destekleme özelliklerini yitirir ve “göğsünüz karnınıza yakınlaşmaya başlar,” diyor Saboura. “İyi destekleyen bir sutyen ise sizi bir fıçı gibi değil de kum saati gibi gösterecektir.” Sutyenlerinizi senede bir ya da esnemeye başladıkları zaman değiştirin.

YAŞLANDIRICI: Ergen gibi giyinmek
ÇÖZÜM: Büyüyün!

Sevimli ve genç gösterdiğini düşündüğünüz için saç bantlarıyla ve tulumlarla mı dolaşıyorsunuz? Bir kez daha düşünün. Yirmi beş yaşından sonra artık çocuk reyonlarından çıkmış gibi görünmeyi bırakmak gerekir.

Gardırobunuza bakıp kendinize şu soruyu sorun: “Miley Cyrus bunu giyer miydi?” Eğer yanıtınız evetse, o kıyafeti elinizden çıkartın. “Günümüzde kırk yaş, eskilerin otuz yaşı olabilir ama yine de sokaklarda ergenler gibi dolaşmak istemeyeceğinize de eminiz,” diyor Taylor. “Bir kıyafeti nerede giydiğiniz önemlidir; örneğin tatilde tulum giymekte sakınca olmayabilir ama alışveriş merkezinde ya da ofiste giyiyorsanız olur. Ayrıca bu tür kıyafetleri hangi aksesuarlarla giydiğiniz de önemli.” Deri bir çanta ya da babet, güzel bir saat ve doğal bir atkuyruğu, demodeliğe düşmeden şık görünmenizi sağlayacaktır. “Aklınıza Selana Gomez değil de Victoria Beckham gelsin,” diyor Taylor.

Giyeceğiniz kıyafetin üzerinize yakışıp yakışmadığından emin olamıyorsanız, size en dürüst yanıtı verecek yakınlarınıza danışın, diyor Taylor. Örneğin eşinize ya da en yakın arkadaşınıza. “Denemekten korkmayın. Moda, moral yükseltmenin mükemmel bir yoludur. Önemli olan, o kıyafetin sizin için doğru olup olmadığı konusunda size doğruyu söyleyecek birilerinin olması!”Bakım ve Güzellik

Sonbahar-Kış Atkı Modası

Sonbahar-Kış Atkı Modası

Havalar soğumaya başlayınca akla ilk gelen kıyafetler montlar, kabanlar, atkı ve eldivenler olur. Her sezon yeni renkler moda olsa da bu durum genelde sadece kadınlar için geçerlidir. Erkekler genelde moda yerine siyah, gri, lacivert ve kahverengi tonlarından vazgeçemezler. Kadınlar ise hem modayı yakından takip ederler, hem de moda olan renklerde ürünleri satın almak isterler.   Sonbaharda En Çok Aranan Giyim Eşyaları Nelerdir?   Eylül ayında yavaş yavaş yağmurlar...
Moda Ve Trendler

Moda Ve Trendler

Baştan ayağa bir bütün olan moda, uzun tartışmalar yaşanan bir alandır. "En stil nasıl olunur?" "Modanın kuralları var mıdır?" "Bu yılın trendleri nelerdir?" Gibi sorular hem televizyon programlarında, hem de moda dergilerinde her dönem ilk sıralarda yer alır. Ancak hala kesin bir kanıya varılmamıştır. Bilinen şu ki modada kesin çizgiler yoktur. Her yıl trend olan bir parça olmasıyla birlikte eskinin rafa kalkması, orada tozlanıp gideceği anlamına...
2017 Çizme Modelleri

2017 Çizme Modelleri

2017 çizme modelleri yaz aylarından itibaren yoğun bir şekilde konuşulmaya başlandı. 2017 farklı moda akımlarını bünyesinde barındırdı. Moda akımı halen gelişmeye ve değişmeye devam ediyor. Ayakkabıların ön plana çıktığı tasarımlarda en çok dikkat çeken farklı tasarımlarda çizmeler oldu. Kimi zaman şeffaf, kimi zaman ise dizin üstüne kadar çıkan çizmelerin kullanıldığı bir sezonu geride bıraktık.   Yaz ve kışı karıştırarak kullanan...
Yoğurt İle Cildi Arındırma

Yoğurt İle Cildi Arındırma

Cildi Arındırma, Cildin sağlıklı olabilmesi adına ihtiyacı olan yağ miktarından, kirden ve deri problemlerinden arındırılmış olması gerekir. Bu hususta dokunun nem seviyesini koruyup kuru yapının dışında tutulması önem teşkil eder. Cinsiyet farkı gözetmeksizin her yaştan insanda birtakım nedenlerden ötürü cilt problemleri meydana gelebilir. Bu durumun giderilmesi için belirli aralıklarla cildin arındırılmasında fayda var. Söz konusu bu işlem doğal yollar...
DALİDA 2017/2018 Sonbahar - Kış Koleksiyonu

DALİDA 2017/2018 Sonbahar - Kış Koleksiyonu

Güzelliğin öncelikle kendin olduğunu bilmekle başladığını bilen özgür ruhlu kadınların markası DALİDA 2017/2018 Sonbahar-Kış koleksiyonunda  özgür desenler, mono renk  takımlar, sade ve şık kesimlerle zamansız ve sofistike bir şıklık sunuyor.   DALİDA’nın  yeni  koleksiyonundaki  uzun pardösüler, bol kesim pantolonlar, midi boy elbiseler, geniş kesim ceketler stil sahibi kadınlarla buluşuyor, onlara gizemli ve şık gözükmenin  kapılarını...

Yorumlar

E-Mail
Ad Soyad
Mesaj
Güvenlik Kodu