Ünlülerin En İyi 7 Makyaj Sırrı

Ünlülerin En İyi 7 Makyaj Sırrı

Ünlülerin En İyi 7 Makyaj Sırrı

 

Her kadın ünlü kadınlar gibi göz alıcı olmak ister. Göz alıcı olmanın belki de en önemli temel taşlarından birisi makyajdır. İster ünlü bir Hollywood yıldızı olun isterse de normal bir kadın olun hiç fark etmez. Eğer harika görünmek, bütün dikkatlerin üzerinizde olmasını istiyorsanız makyajınız bu konuda sizin en iyi yardımcınız olacaktır.

 

Zaten ünlü kadın yıldızların bu kadar göz alıcı güzellikte olmalarının altında yatan temel neden uyguladıkları makyaj teknikleridir. Ünlülerin makyajlarını yapan makyaj sanatçıları harika bir makyajda en temel 7 özelliğin olması gerektiğini belirtmektedirler. Bu teknikler aynı zamanda ünlülerin harika makyajlarının altında yatan sırlardır. İşte bu makyaj sırları:

 

1. Bir makyajda en iyi sonucu almak istiyorsanız işe makyaj primeri ( makyaj astarı ) ile başlanmalıdır. Cilt aslında makyaj için bir tuval görevi görür. Bu şekilde makyaj yüzde daha pürüzsüz bir şekilde durur, daha uzun süreli olur ve daha canlı görünür.

 

2. Ünlülerin makyajlarında belki de en önemli unsur mutlaka en iyi, en kaliteli bir fondötene yatırım yapmaları. Gerçekten kaliteli bir fondöten makyajda büyük farklar yaratabilir. Cilt tonuyla iyi eşleşen ve doğal bir görünüm katan bir fondöten de makyajın kusursuz olmasına katkı sağlar. Fondöten renginin cilt tonuyla iyi eşleşip eşleşmediğini iyi tespit emek için gün ışığına yakın bir ortamda deneme yapmak doğru olacaktır.

 

3. Fondöteni uygulamak için bir makyaj fırçası ile uygulama yapmak daha iyi bir kapatıcılık saplamak için gereklidir. Yani kusursuz bir makyajda fondöteni makyaj fırçası ile uygulamak gerekir.

 

4. Yüzdeki renk değişimlerini, sivilce gibi oluşumları kapatmak ve yüzü daha pürüzsüz göstermek için kapatıcı kullanmak iyi bir sonuç verecektir. Hollywood’un ünlü güzellerinin yüzlerinin bu kadar pürüzsüz görünmesinde fondöten uygulamak adar kapatıcı uygulamalarının da rolü bulunmaktadır. Kapatıcı küçük bir fırça ile uygulanır ve sonuç kusursuz bir cilttir.

 

5. Ünlülerin makyajının en büyük sırlarından birisi de yüzlerini mutlaka iyi vurgulamalarıdır. Highlighter uygulaması doğru yapıldığında yüze harika bir ışıltı katmaktadır. Highlighter seçerken cilt rengi ve tipi ile uyumlu bir seçim yapmak gerekecektir.

 

6. Eğer gerekirse yüz kontürleme de bir makyajda oldukça fark yaratabilmektedir. Yüz kontürleme yöntemi ile uzun alın kısmı, burun bölgesi daha kısa ve ince gösterilebilmektedir. Kontürleme yöntemini uygularken dikkat edilmesi gereken en temel husus ciltle iyi bir uyumlu göstermesi ve sırıtmamasıdır.

 

7. Tüm bulardan sonra yeterli düzeyde pudra uygulaması kusursuz bir makyaja yardımcı olmaktadır.Bakım ve Güzellik

Sonbahar İçin Favori Oje Renkleri

Sonbahar İçin Favori Oje Renkleri

Sonbahar İçin Favori Oje Renkleri   El ve tırnak güzelliğinde ojelerin ayrı bir yeri vardır. Hanımların vazgeçilmezi olan ojeler her sezon farklı renklere bürünmekte ve birbirinden güzel tonları ile hanımları bakımlı ve bir o kadar dikkat çekici ellere kavuşturmaktadır. Sonbaharın trend oje renkleri ve ojeler kullanılarak yaratılan desenleri gelin birlikte inceleyelim.   Mat Ojeler   Sonbaharın en gözde ojeleri mat ojelerdir. Mat ojeler parlak ojeler yanında...
Kabarık Saçlar İçin Çözümler

Kabarık Saçlar İçin Çözümler

Kabarık Saçlar İçin Çözümler   Saç türü olarak bakımı ve şekle girmesi en zor saçlar kabarık saçlardır. Özellikle kıvırcık veya dalgalı olup çok fazla kabaran bir saçınız varsa, her gün saçınızla boğuşmanızı engelleyecek önerilerimiz var. Kabarık saçlar için onlarca kozmetik ürün olsa da uygulayacağınız önereceğimiz bazı yöntemlerle kabarık saçlarınızla baş edebilirsiniz. İri Dişli Taraklar Kullanın   Saçlarınızın çok daha...
Kışın Cilt Kuruluğuna Karşı En İyi Öneriler

Kışın Cilt Kuruluğuna Karşı En İyi Öneriler

Kışın Cilt Kuruluğuna Karşı En İyi Öneriler   Kışın kendini göstermeye başladığı günümüzde soğuyan havalar vücut ısısını azaltmakta ve kan dolaşımını yavaşlatarak ter ve yağ bezlerinin daha yavaş çalışmasına neden olmaktadır. Kan dolaşımının yavaşlaması ise cildin ihtiyacı olan besin alımını zorlaştırır ve neticede cilt kuruluğu başlar. Yağ kaybeden cilt kızarmaya, kaşınmaya ve renk değiştirmeye başlayarak hassaslaşır. Koruyucu...
İçinizden Gelen Gizli Bir Güzellik Bymoshe.com

İçinizden Gelen Gizli Bir Güzellik Bymoshe.com

Saatlerimizi hatta günlerimizi ayırdığımız, üzerinde türlü türlü değişiklikler yaparak hazır hale getirdiğimiz şık kombinlerimizin sizce de bir eksiği yok mu?   Kadınların vazgeçilmezi olan iç giyim, yalnızca günlük kombinlerimizde değil, davetlerimizde hatta yatak odalarımızda bile oldukça belirleyici ve dikkat çekici bir kategoridir. Kusursuz abiyelerimizin ince astarlarından dikkat çeken çamaşır izi, şık şifon gömleklerimizden beliren potlu...
Kombinlerimizin Kurtarıcısı Pantolon Modelleri

Kombinlerimizin Kurtarıcısı Pantolon Modelleri

Kadınlar, yaptıkları kombinlerin kurtarıcısı olarak genelde pantolonu seçerler. Çoğunlukla, her duruma uygun klasik ya da spor pantolonlar giyimimizin vazgeçilmez bir parçasıdır. İş hayatında, spor giyimimizde, tatilde, piknikte kısacası hayatımızın her anında bizimledir. Rahatlık ön planda olduğu zaman, ilk tercih edilen pantolon giymektir. İş hayatında, klasik giyim genelde zorunlu olduğu için de bayanlar sıklıkla pantolon giymeyi tercih ederler. Tatilde bile...

Yorumlar

E-Mail
Ad Soyad
Mesaj
Güvenlik Kodu