Ünlülerin En İyi 7 Makyaj Sırrı

Ünlülerin En İyi 7 Makyaj Sırrı

Ünlülerin En İyi 7 Makyaj Sırrı

 

Her kadın ünlü kadınlar gibi göz alıcı olmak ister. Göz alıcı olmanın belki de en önemli temel taşlarından birisi makyajdır. İster ünlü bir Hollywood yıldızı olun isterse de normal bir kadın olun hiç fark etmez. Eğer harika görünmek, bütün dikkatlerin üzerinizde olmasını istiyorsanız makyajınız bu konuda sizin en iyi yardımcınız olacaktır.

 

Zaten ünlü kadın yıldızların bu kadar göz alıcı güzellikte olmalarının altında yatan temel neden uyguladıkları makyaj teknikleridir. Ünlülerin makyajlarını yapan makyaj sanatçıları harika bir makyajda en temel 7 özelliğin olması gerektiğini belirtmektedirler. Bu teknikler aynı zamanda ünlülerin harika makyajlarının altında yatan sırlardır. İşte bu makyaj sırları:

 

1. Bir makyajda en iyi sonucu almak istiyorsanız işe makyaj primeri ( makyaj astarı ) ile başlanmalıdır. Cilt aslında makyaj için bir tuval görevi görür. Bu şekilde makyaj yüzde daha pürüzsüz bir şekilde durur, daha uzun süreli olur ve daha canlı görünür.

 

2. Ünlülerin makyajlarında belki de en önemli unsur mutlaka en iyi, en kaliteli bir fondötene yatırım yapmaları. Gerçekten kaliteli bir fondöten makyajda büyük farklar yaratabilir. Cilt tonuyla iyi eşleşen ve doğal bir görünüm katan bir fondöten de makyajın kusursuz olmasına katkı sağlar. Fondöten renginin cilt tonuyla iyi eşleşip eşleşmediğini iyi tespit emek için gün ışığına yakın bir ortamda deneme yapmak doğru olacaktır.

 

3. Fondöteni uygulamak için bir makyaj fırçası ile uygulama yapmak daha iyi bir kapatıcılık saplamak için gereklidir. Yani kusursuz bir makyajda fondöteni makyaj fırçası ile uygulamak gerekir.

 

4. Yüzdeki renk değişimlerini, sivilce gibi oluşumları kapatmak ve yüzü daha pürüzsüz göstermek için kapatıcı kullanmak iyi bir sonuç verecektir. Hollywood’un ünlü güzellerinin yüzlerinin bu kadar pürüzsüz görünmesinde fondöten uygulamak adar kapatıcı uygulamalarının da rolü bulunmaktadır. Kapatıcı küçük bir fırça ile uygulanır ve sonuç kusursuz bir cilttir.

 

5. Ünlülerin makyajının en büyük sırlarından birisi de yüzlerini mutlaka iyi vurgulamalarıdır. Highlighter uygulaması doğru yapıldığında yüze harika bir ışıltı katmaktadır. Highlighter seçerken cilt rengi ve tipi ile uyumlu bir seçim yapmak gerekecektir.

 

6. Eğer gerekirse yüz kontürleme de bir makyajda oldukça fark yaratabilmektedir. Yüz kontürleme yöntemi ile uzun alın kısmı, burun bölgesi daha kısa ve ince gösterilebilmektedir. Kontürleme yöntemini uygularken dikkat edilmesi gereken en temel husus ciltle iyi bir uyumlu göstermesi ve sırıtmamasıdır.

 

7. Tüm bulardan sonra yeterli düzeyde pudra uygulaması kusursuz bir makyaja yardımcı olmaktadır.Bakım ve Güzellik

En İyi Güzellik Besinleri

En İyi Güzellik Besinleri

Cilt güzelliğinde tüketilen besinlerin önemli bir rolü vardır. Besinler vücudu içerden besledikleri gibi cildi de hem içten hem de dıştan besler. Bazı besinler vardır ki bunlar tam bir güzellik besinleridir. Siz de cilt, saç ve tırnaklarınızın sağlığı ve görünümünde olumlu etkiler yapan bu güzellik besinlerini öğünlerinizde ihmal etmeyin.   Beslenme yetersizlikleri besin eksiklikleri ciltte, saçlarda ve tırnaklarda olumsuz yönde değişikliklere neden olur....
Sağlıklı Saçlar İçin En İyi 5 Öneri

Sağlıklı Saçlar İçin En İyi 5 Öneri

Yaşadığınız saç sorunlarını bertaraf etmek için yapmanız ve yapmamanız gereken birçok şey vardır. Aşağıdaki 8 öneriyi dikkate alarak daha sağlıklı saçlara ulaşabilirsiniz.   Yastık kılıfınızı iyi seçin   Uyurken başınızı koyduğunuzun yastık kılıfını iyi seçin. İpek veya saten yastık kılıflarını tercih edebilirsiniz. Bu yastık kılıfları saçlarınızdaki kırılmaları azaltmaya yardımcı olabilir. Bu kumaşlar yumuşaklığı ve...
Pep-Clean - Yeni Nesil Cilt Ve Makyaj Temizleme Mendili

Pep-Clean - Yeni Nesil Cilt Ve Makyaj Temizleme Mendili

PEP-CLEAN YENİ NESİL CİLT VE MAKYAJ TEMİZLEME MENDİLİ Cildini, günlük ve suya dayanıklı makyajını derinlemesine temizler Pratik ve çabuk etkilidir, saniyeler içinde istediğin sonuca ulaşabilirsin Mendil yapısı toz bırakmayan ve yapışkanlık hissi vermeyen bir dokuya sahiptir Mendil ambalajında kuru şekilde bekler, bu sebeple bakteri üretmez ve  hijyeniktir Sıkıştırılmış tablet mendil %100 doğal ve ağaç selülozundan üretilmiştir Taşıması cok kolay!...
İnternetten Alışverişlerinizi Ucuza Getirmenin En İyi 4 Yolu

İnternetten Alışverişlerinizi Ucuza Getirmenin En İyi 4 Yolu

İnternetten alışveriş yapmak artık hepimiz için olağan hale geldi. Birçoğumuz artık bunun da ötesine geçerek indirim kuponları, hediye çekleri ya da picodi-sale gibi indirimli ürünleri bir araya getiren siteleri kullanarak internetten alışverişlerinizi daha karşı ve ucuza getirmenin yollarını aramaktalar. Biz de Kadınlıkbilinci olarak sizler için araştırma yaptık. İşte internetten alışverişlerinizi ucuza getirmenin en iyi 4 yolu:   1. Fiyat karşılaştırma...
Bir Erkeğe Alınacak En Güzel Hediye

Bir Erkeğe Alınacak En Güzel Hediye

Eşlerimize hediye almak her zaman biz kadınlar için bir çıkmaz noktasıdır. Beğenilmeyeceğini düşünür ve ince ince, didik didik ederiz hediye alacağımız mağazayı ya da internet sitelerini. Erkekler genelde kıyafet ve benzeri şeyleri aslında pek önemsemezler, önemsedikleri kalıcılığı olan hediyelerdir. Örneğin bir tespih ya da bir yüzük olabilir tercih ettikleri. İşte bu yüzden GÜLGOLD’u ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz. Erkek arkadaşlarınıza,...

Yorumlar

E-Mail
Ad Soyad
Mesaj
Güvenlik Kodu