Sağlıklı Saçlar İçin 10 Besin

Sağlıklı Saçlar İçin 10 Besin

Sağlıklı ve güzel görüne saçlara sahip olmak için yapılabilecek birçok şey bulunmaktadır. Bunlardan birisi de beslenmeyle ilgilidir. Uygun besinleri yiyerek sağlıklı saçlara kavuşmak mümkündür. Aşağıda sağlıklı saçlar için ideal olan besinler yer almaktadır.

 

1. Somon balığı: Somon balığın en önemli özelliği omega 3 yaş asitleri, B12 vitamini ve demir yönünden zengin bir besin olmasıdır. Ayrıca zengin bir protein kaynağıdır.

 

Saç derisinin sağlığı için omega 3 yağ asitleri oldukça önemli bir besin kaynağıdır. Vücudun omega 3 yağ asitleri yönünden eksik kalması saç derisini ve böylelikle de saçları kurutur.

 

2. Koyu yeşil sebzeler. Ispanak ve brokoli gibi koyu yeşil yapraklı sebzeler saç sağlığı için olumlu katkılarda bulunurlar. Bu tür sebzeler zengin B ve C vitamini kaynaklarıdır ve cildimizin ihtiyaç duyduğu yağ üretimine katkı sağlarlar. Bu tür sebzeler ayrıca demir ve kalsiyum kaynaklarıdır.

 

3. Fasulye: Fasulye de saç bakım diyeti için önemli bir besindir. Saçların gelişimi için gerekli proteinleri sağlarlar. Ayrıca demir, çinko ve biotin kaynağıdır. Özellikle biotin eksikliği saçlarda kırılganlığa sebebiyet vermektedir.

 

4. Ceviz: Ceviz saçların parlaklığına oldukça katkı sağlarlar. Önemli bir selenyum minerali kaynağı olup, saç derisinin sağlığı için önemli bir besindir. Ceviz ayrıca omega 3 yağ asitleri ve çinko yönünden de zengindir. Çinko eksikliği saçlarda dökülmelere yol açar.  Dolayısıyla saç sağlığı için düzenli olarak kabuklu yemişlerden yemeye ve özellikle ceviz tüketmeye özen göstermelidir.

 

5. Kümes hayvanları: Tavuk ve hindi eti zengin birer protein kaynağıdır. Saçlara canlılık kazandırmada faydalı olan besinlerdir. Vücudun protein yönünden eksik kaldığı durumlarda saçlarda kırılmalar olur ve saçlar daha zayıf görünür. Tavuk ve hindi eti ile saçlara bu yönden katkı sağlamak mümkündür.

 

6. Yumurta: Yumurta da önemli bir protein, biotin ve B12 vitamini kaynağıdır. Bunlar güzellik için önemli besin kaynakları olarak kabul edilirler.

 

7. Tam tahıllar: Tam tahıl ekmeği, tam tahıllı kahvaltılıklar gibi tahıl yönünden zengin besinler tüketmek gerekir. Bunlar saç sağlığına olumlu yönde katkı sağlarlar. Tam tahıl ürünler çinko, demir ve B vitamini yönünden zengindirler ve insana enerji verirler.

 

8. İstiridye: İstiridye önemli bir afrodizyaktır. Ayrıca saç sağlığı için faydalıdır.  İstiridye saç destekleyici yönü olan çinko minerali açısından da zengindir. Çinko önemli bir antioksidandır.

 

9. Yağsız süt ve yoğurt: Yağsız süt ve yoğurt önemli bir kalsiyum kaynağıdır. Ve bunlar saç sağlığına katkı da bulunurlar. Sütte bulunan kazein maddesi de önemli bir protein maddesidir.

 

10. Havuç: Havuç önemli bir A vitamini kaynağıdır. Saç derisinin sağlığına önemli katkılarda bulunur. Ayrıca saçların parlak görünmesinde de rol oynar.

 

Saçların sağlığı ve güzelliği için dengeli bir diyet uygulamak oldukça önemlidir. Bu diyet programında yeşil yapraklı sebzeler, meyveler, proteinler, tam tahıllar, süt, yoğurt, baklagiller ve somon gibi yağlı balıklardan beslenmek esastır.Bakım ve Güzellik

En İyi Güzellik Besinleri

En İyi Güzellik Besinleri

Cilt güzelliğinde tüketilen besinlerin önemli bir rolü vardır. Besinler vücudu içerden besledikleri gibi cildi de hem içten hem de dıştan besler. Bazı besinler vardır ki bunlar tam bir güzellik besinleridir. Siz de cilt, saç ve tırnaklarınızın sağlığı ve görünümünde olumlu etkiler yapan bu güzellik besinlerini öğünlerinizde ihmal etmeyin.   Beslenme yetersizlikleri besin eksiklikleri ciltte, saçlarda ve tırnaklarda olumsuz yönde değişikliklere neden olur....
Sağlıklı Saçlar İçin En İyi 5 Öneri

Sağlıklı Saçlar İçin En İyi 5 Öneri

Yaşadığınız saç sorunlarını bertaraf etmek için yapmanız ve yapmamanız gereken birçok şey vardır. Aşağıdaki 8 öneriyi dikkate alarak daha sağlıklı saçlara ulaşabilirsiniz.   Yastık kılıfınızı iyi seçin   Uyurken başınızı koyduğunuzun yastık kılıfını iyi seçin. İpek veya saten yastık kılıflarını tercih edebilirsiniz. Bu yastık kılıfları saçlarınızdaki kırılmaları azaltmaya yardımcı olabilir. Bu kumaşlar yumuşaklığı ve...
Pep-Clean - Yeni Nesil Cilt Ve Makyaj Temizleme Mendili

Pep-Clean - Yeni Nesil Cilt Ve Makyaj Temizleme Mendili

PEP-CLEAN YENİ NESİL CİLT VE MAKYAJ TEMİZLEME MENDİLİ Cildini, günlük ve suya dayanıklı makyajını derinlemesine temizler Pratik ve çabuk etkilidir, saniyeler içinde istediğin sonuca ulaşabilirsin Mendil yapısı toz bırakmayan ve yapışkanlık hissi vermeyen bir dokuya sahiptir Mendil ambalajında kuru şekilde bekler, bu sebeple bakteri üretmez ve  hijyeniktir Sıkıştırılmış tablet mendil %100 doğal ve ağaç selülozundan üretilmiştir Taşıması cok kolay!...
İnternetten Alışverişlerinizi Ucuza Getirmenin En İyi 4 Yolu

İnternetten Alışverişlerinizi Ucuza Getirmenin En İyi 4 Yolu

İnternetten alışveriş yapmak artık hepimiz için olağan hale geldi. Birçoğumuz artık bunun da ötesine geçerek indirim kuponları, hediye çekleri ya da picodi-sale gibi indirimli ürünleri bir araya getiren siteleri kullanarak internetten alışverişlerinizi daha karşı ve ucuza getirmenin yollarını aramaktalar. Biz de Kadınlıkbilinci olarak sizler için araştırma yaptık. İşte internetten alışverişlerinizi ucuza getirmenin en iyi 4 yolu:   1. Fiyat karşılaştırma...
Bir Erkeğe Alınacak En Güzel Hediye

Bir Erkeğe Alınacak En Güzel Hediye

Eşlerimize hediye almak her zaman biz kadınlar için bir çıkmaz noktasıdır. Beğenilmeyeceğini düşünür ve ince ince, didik didik ederiz hediye alacağımız mağazayı ya da internet sitelerini. Erkekler genelde kıyafet ve benzeri şeyleri aslında pek önemsemezler, önemsedikleri kalıcılığı olan hediyelerdir. Örneğin bir tespih ya da bir yüzük olabilir tercih ettikleri. İşte bu yüzden GÜLGOLD’u ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz. Erkek arkadaşlarınıza,...

Yorumlar

E-Mail
Ad Soyad
Mesaj
Güvenlik Kodu