Ozon Tedavisi Nedir Ve Nasıl Yapılır?

Ozon Tedavisi Nedir Ve Nasıl Yapılır?

Doğada ozon atmosferde ozon tabakasında mevcut olup yıldırımlı havalarda hissettiğimiz ‘’temiz hava kokusu’’ havadaki ozon kokusudur.

Medikal anlamda kullanılan ozon oksijen ozon karışımından oluşur ve %95 oksijen %5 ozon karışımına medikal ozon denir.

Ozon tedavisi son 10 yıldır ülkemizde uygulanmaktadır. Son yıllarda adı daha çok anılmakla birlikte genelde anti aging (geriye yaşlanma) ve kozmetik etkileri öne çıkarılmaktadır. Ancak ozon tedavisi bir çok hastalıkta çok etkin bir tedavi yöntemidir. Ozon tedavisinde kullanılan yöntem ve doz ayarlaması ile çok çeşitli ve geniş bir hastalık grubuna tedavi şansı sağlanmaktadır. Bu mucizevî yöntemin vücuttaki etkisi yönteme ve kullanıldığı doza bağlı olarak değişiklik gösterir.

Ozon tedavisi eğitimini almış bir ozon terapisti hekim tarafından uygulandığı takdirde tamamen güvenli, pratik etkili ve ucuzdur.

Dünyada Almanya, İngiltere, ABD, Japonya, Rusya, İtalya, Brezilya gibi birçok ülkede uygulanmaktadır. İtalya Siena Üniversitesi’nde kürsüsü mevcuttur. Ozon terapisinin bilimselliğini kanıtlayan çalışmalar yapılmış ve birçok hastalıkta ve kozmetik alanda etkili olduğu tespit edilmiştir.

Ozon tedavisi doğru uygulandığında neredeyse hiçbir yan etkisi yoktur. Ozon terapisi konusunda eğitimli bir doktor, hastanın durumuna ve hastalığına göre tedavi protokolünü belirler.


Ozon tedavisi hangi etkileri oluşturur?


Ozon tedavisi vücutta başlıca şu etkileri yaparak etkisini gösterir:

Bağışıklık sistemi güçlenir

Antioksidan kapasite artar

Bakteri-virüs ve mantar/maya formları üzerinde öldürücü etki yapar. Ve bu etki oluşurken normal doku zarar görmez.

Kanda eritrosit( alyuvar)lerin oksijen taşıma kapasiteleri ve yüzey alanları artar. Eritrosit fleksibilitesi artar.  Böylece tüm dokulara daha fazla oksijen taşınmış olur.

Metabolizma hızlanır.

Hormon regülasyonu  sağlanır.

Vücuttaki oksijen arttıkça hücrelerdeki toksik maddelerin atılması kolaylaşır ve büyük bir detoks etkisi başlar. Yorgun hissetme, kas ağrıları, uykusuzluk gibi günlük yaşamı olumsuz etkileyen durumlar ortadan kalkar.

Yaşam enerjisini yükseltir, hücre içi solunumu hızlandırarak, hücrenin fonksiyonları için gerekli enerji olan ATP nin üretimini artırır. Daha enerjik ve fonksiyonel bir vücut oluşturur.


Ozon tedavisi hangi hastalıklarda kullanılır?


Diyabet -diyabetik ayak yaraları

Dolaşım bozuklukları (burger hastalığı da  dahil arterial ve venöz dolaşım bozuklukları )

İstemik kalp ve beyin hastalıkları

Romatizmal hastalıklar

Artritler

Hepatit B-Hepatit C-Aids-Herpes Zoster-Mantar enfeksiyonları

Bakkteriyel tüm enfeksiyon hastalıkları

Ülseratif kolit-Crohn

Kr.Yorgunluk sendromu

Fibromyalji

Otoimmün hastalıklar (sjögren- psöriasis )

Sarı nokta hastalığı

MS

Parkinson

Dikkat dağınıklığı bozukluğu

Konsantrasyon ve kondüsyon arttırma

Cilt lekeleri

Keloid

PID, serviks enfeksiyonları

Kr. Sistit/ Kr. Prostatit

Kanser hastalarında destek tedavi

Boyun –bel fıtığı

Artrozlar

Saç dökülmesi-dermatitler-sedef hastalığı-çatlak ve kırışıklık tedavisi-akne tedavisi

Obesite- sellülit

Yukarıda anılmamış daha pek çok hastalıkta ozon etkin bir tedavidir.


Ozon tedavisinin yan etkileri nelerdir?


Ozon tedavisi eğitimini almış hekim tarafından planlanıp eğitimli hemşire aracılığı ile uygulandığında hiçbir yan etkisi olmayan bir tedavidir.

Almanya’da 5,5 milyon kişi ozon tedavisi almış ve bu kişilerin sadece 45 inde hafif yan etki olarak baş ağrısı oluştuğu gözlenmiştir.Ozon tedavisinin yan etkisi cildinizin güzelleşmesidir. Çünkü bu etki hangi hastalık için doz ayarlanırsa ayarlansın ortaya çıkar.


Neden ozon tedavisi?


Vücudumuzun kendini iyileştirme kapasitesi ile şifa sağlarken hiçbir toksik ajan almadan ve yan etki yaşamadan sağlıklı, dinç ve genç kalmak için demek bu sorunun en iyi yanıtıdır sanırım.

Hastalıklarla savaşın değil hastaların şifasının ön planda olduğu bir hekimliği yapma şansı bulduğum için çok mutlu olduğumu söyleyerek şimdilik hoşçakalın diyorum… Sağlıklı, mutlu günler her birinize….

Dr. Bilge Hasanusta

+OZONE BİREYSEL SAĞLIK DANIŞMANLIĞI MERKEZİ

ŞEHİT CENGİZ TOPEL CAD.

23/ 4 BOSTANLI / İZMİR

TEL:0232 337 34 57

Kaynak: www.annelikhayatim.comSağlık

Kürtaj Yöntemleri Nelerdir?

Kürtaj Yöntemleri Nelerdir?

Kürtaj yöntemleri üç türlüdür: cerrahi kürtaj, tıbbi kürtaj ve kimyasal kürtaj. Bunları aşağıdaki gibi tanımlayabiliriz:   A. Cerrahi Kürtaj   Bunlar, invaziv bir prosedürü içeren kürtajlardır. Başlıca cerrahi prosedürleri arasında şunlar bulunur:   1. Emme Aspirasyonu: Gebeliğin ilk üç ayında en sık kullanılan prosedürdür. Kürtaj görevlisi, annenin rahmine bir emme borusu (son derece keskin bir uçlu, hortuma benzer bir vakum) yerleştirir. Emme ve...
Gripten Korunmanın En İyi Yolları

Gripten Korunmanın En İyi Yolları

Havaların soğuması ile birlikte grip te kendini göstermeye başladı. Havaların soğuması ile oluşan ani ısı değişikliğinde grip, soğuk algınlığı gibi hastalıklara neden olmakta, akabinde halsizlik, yorgunluk ve baş ağrıları ortaya çıkmaktadır. Tüm hastalıklarda olduğu gibi gripten korunmak için de sağlıklı ve doğru beslenmek ilk şarttır. Her hastalıkta olduğu gibi gripten korunmak için de temizlik ilk şarttır. Bu nedenle eller sık-sık yıkanarak...
Hipotiroidi Belirtileri

Hipotiroidi Belirtileri

Hipotiroidi belirtilerini ilk başlarda fark etmek kolay olmayabilir. Çünkü belirtileri yavaş bir şekilde başlar. Bu belirtiler genelde bitkinlik gibi genelde görülen belirtilerdir. Çünkü bu belirtiler yaşlanma ve stres gibi nedenlerden de oluşur.   Hipotiroidi belirtileri tiroid bezi doğru bir şekilde çalışmadığında görünmeye başlar. Bu durumda yeterli tiroid hormonu üretilmez. Tiorid hormonunun yeterli düzeyde üretilmesi birçok vücut fonksiyonunun doğru...
Muz Kabuğu İle Diş Beyazlatma

Muz Kabuğu İle Diş Beyazlatma

Muz kabuğu ile dişlerinizi beyazlatabileceğini biliyor musunuz? Üstelik muz kabuğu bu konuda oldukça güvenli bir yöntemdir ve diş sağlığı için de faydalıdır. Muz kabuğu vitamin ve mineral kaynağıdır. Muz kabuğunun ayrıca dişleri aşındırıcı bir yan etkisi yoktur. Çünkü birçok diş beyazlatma ürününde dişleri aşındırıcı özellikler bulunmaktadır.   Muz kabuğu ile dişlerinizi nasıl beyazlatırsınız?   Öncelikle her zamanki kullandığınız...
Masajla Baş Ağrısı Nasıl Giderilir?

Masajla Baş Ağrısı Nasıl Giderilir?

Masaj vücudu rahatlatmanın yanında baş ağrısını geçirmeye de yardımcı olabilir. Üstelik bunu kendi kendinize yapabilirsiniz. Kendi yapacağınız kafa masajı ile baş ağrınızı geçirebilir veya hafifletebilirsiniz. Özellikle gerginlikten kaynaklanan baş ağrılarında aşağıdaki kafa masajı tekniği oldukça etkilidir.   1. Öncelikle ışıkları söndürün. Karanlık bir ortamda kafa masajı daha etki olur. Işıklı ortam baş ağrınızı daha kötü yapabilir. 2....

Yorumlar

E-Mail
Ad Soyad
Mesaj
Güvenlik Kodu