Kilo Verdiren 10 Süper Besin

Kilo Verdiren 10 Süper Besin

Kilo vermek istiyorsanız bunun en önemli yollarından birisi diyettir. Diyetinizde özellikle bazı besinler kilo vermenize yardımcı olur. Aşağıdaki süper besinler kilo vermenizi hızlandıracaktır. Bu besinlerden günde 2-3 defa tüketmeye çalışın.

 

Somon balığı: Somon balığı omega 3 yağ asitleri yönünden çok zengin bir besindir. Ayrıca protein, D vitamini, B vitaminleri ve kalsiyum kaynağıdır.

 

Ceviz: Ceviz protein kaynağıdır. Sağlıklı yağ ve lif içerir. Ekstra protein ve lif için yoğurt içine ceviz katarak tüketebilirsiniz. Ceviz de kilo vermeye yardımcı besinlerdendir. Badem ve fındık da kilo vermeye yarayan diğer besinlerdendir.

 

Yeşil çay: Yeşil çay harika bir metabolizma hızlandırır besin olarak kilo vermenize yardımcı olur. Aynı zamanda antioksidan yönü zengindir. Eğer yeşil çayın tadı hoşunuza gitmiyorsa biraz siyah çay ile de karıştırıp içebilirsiniz. İçine dilerseniz limon da sıkabilirsiniz.

 

Yabanmersini: Yabanmersini tam bir vitamin ve antioksidan deposudur. Dutgiller familyasından bir meyvedir. Mucizevi olarak itelendirilir.

 

Brokoli: Brokoli lif, A vitamini, C vitamini yönünden zengin bir besindir. Kalori düzeyi düşüktür. Kilo vermenize yardımcı olur.

 

Sarımsak: Sarımsak kolesterolü ve kan şekerini düşürmeye yardımcı olur.  Kilo vermeye de yardımcı olan bir besindir.

 

Elma: Kilo vermenize yardımcı olması için günde en az 1 tane elma yiyin. Elamda pektin ve lif oranı yüksektir. Böylelikle sizi daha uzun süre tok tutar.

 

Domates: Domates A vitamini, C vitamini ve antioksidan değeri bakımından oldukça zengin bir besindir. Kalori değeri oldukça düşüktür. Kilo vermenize yardımcı olur. Her gün diyetinize domates ekleyebilirsiniz.

 

Ispanak: Ispanak antioksidan yönü güçlü bir besindir. A vitamini, K vitamini, B vitamini ve C vitamini açısından zengindir.

 

Yulaf: Yulaf lif açısından zengin bir besindir. Kolesterolü düşürmeye yardımcı olur.Diyet ve Beslenme

Kafein Kilo Vermeye Yardımcı Olur Mu?

Kafein Kilo Vermeye Yardımcı Olur Mu?

Kahve sabahları güne başlamak için harika bir ilk içecektir. Özellikle soğuk kış aylarında dışarıdaysanız içinizi ısıtmada sizi güne dinç bir şekilde hazırlamada oldukça başarılıdır. Fakat kahve gibi kafeinli içecekler sizin kilo vermenize de yardımcı olabilir.   Kafein kilo vermeye nasıl yardımcı olmaktadır?   Bu konuda yapılan araştırma bulgularına göre kafein kilo vermede şöyle bir etkiye sahiptir:   Kafein metabolizmayı hızlandırmakta ve...
Yemek.com Etimek Tarifi

Yemek.com Etimek Tarifi

  Kızım yeni okulundaki arkadaşlarını ilk kez evimizde ağırlamak istedi. Heyecanı yüzünden okunuyordu. Belli ki onlarla arkadaşlığını pekiştirip sıcak bir bağ kurmak için can atıyordu. Onun heyecanı ister istemez bana da yansıdı. Elbette işin bana düşen kısmı onlara sevecekleri yiyecekler hazırlamaktı. Hemen internetin başına geçtim. Yemek.com’da bulduğum etimek tatlısı tam da onların keyfini yerine getirecek cinstendi. Hem lezzeti hem de görüntüsü...
Osteoporoz İçin En İyi Besinler, Diyet Önerileri

Osteoporoz İçin En İyi Besinler, Diyet Önerileri

Osteoporoz kemiklerde kalsiyum kaybına bağlı olarak gelişen bir kemik hastalığıdır. Osteoporoz sorununu yaşayan kişilerde kemik kırılmaları daha çok görülür. Özellikle kilolu kişiler daha riskli bir grupta yer almaktadır. Osteoporoz yaşlı insanlarda yaygın görülen bir sorundur. Osteoporoz kalsiyum eksikliğinden kaynaklandığı için kemik sağlığını sağlamak konusunda kalsiyum minerali önemlidir.   Kalsiyum içeren besinler tüketilmelidir   Mozarella,...
En İyi Antioksidan Besinler / Sebzeler

En İyi Antioksidan Besinler / Sebzeler

Bir insanın sağlıklı bir yaşam sürmesi için antioksidanlara ihtiyacı vardır. Antioksidanlar vücut içinde hücrelere zarar veren, hastalıklara yol açan serbest radikallere karşı vücudu korurlar. Vücudun ihtiyaç duyduğu bu antioksidanları besin yoluyla almak mümkündür. Antioksidan yönü güçlü besinler bizi hastalıklara karşı korur, cildin yaşlanmasını yavaşlatarak daha uzun süre genç kalmayı sağlar. Peki antioksidan yönü en güçlü besinler hangileridir?...
Sağlıklı Kalmak İçin Diyetinize Antioksidan Besinleri Ekleyin

Sağlıklı Kalmak İçin Diyetinize Antioksidan Besinleri Ekleyin

Daha sağlıklı bir yaşam, kansere karşı korunma ve hastalıklara karşı mücadele için antioksidan besinlerin oldukça önemli olduğunu biliyor muydunuz? Eğer ömür boyu sağlıklı bir yaşam sürmek ve kanser gibi hastalıklara yakalanma riskinizi azaltmak istiyorsanız antioksidan özelliği yüksek besinleri mutlaka tüketmelisiniz. Antioksidanlar vücuttaki serbest radikallere karşı hücreleri koruma görevini yürütürler.   Antioksidan besinler yukarıdaki sağlık...

Yorumlar

E-Mail
Ad Soyad
Mesaj
Güvenlik Kodu
gül 2015-03-23 14:38:11

doğumdan sonra kilolarımdan birtürlü kurtulamadım daha 2 sene olmasına rağmen bir arkadaşım zayıflama çayı olduğunu ve işe yaradığınından bahsetmişti.buypasa.com dan sipariş verdim 2 günde ulaştı artık elvade kilolar hoş geldin yaz diyebilirim:)