Doğal Yağların Güzellik İçin Faydaları

Doğal Yağların Güzellik İçin Faydaları

Güzelliğiniz için doğal yağar neden faydalı?

 

Doğal yağlar saçlarınıza ihtiyacı olan nemi sağlamak, cildinizi nemlendirmek, cildinizdeki aknelerle mücadele etmek ve tırnaklarını güçlendirmek için faydalı yağlardır. Elbette ki herkin cildi farklı olabilir. Güzelliğiniz için kullandığınız doğal yağlar da çoğu insanda faydalı beticeler vermektedir. Siz de güzellik uygulamalarınız için aşağıdaki doğal yağları kullanabilirsiniz.

 

Marula yağı

 

Marula yağı marula ağacının meyvelerinden yapılır. Güney Afrika kökenlidir. Marula yağı özellikle cildi nemlendirme, cildin sıvı ihtiyacını karşılamada etkilidir. Zengin içerikli bir yağdır. Yağ asitleri yönünden zengindir. Kuru ciltleri yatıştırmada ve tedavide faydalıdır. Cilt tarafından hızlıca emilir. Ciltte yağlı, parlak bir görüntü oluşturmaz.

 

Çay ağacı yağı

 

Ciltte oluşan kırmızı ve iltihaplı bölgeler için faydalı bir yağdır. Bakterilerin cilt gözeneklerinde yaptığı tahribatı gidererek cildin hava almasına ve temizlenmesine yardımcı olur. Çay ağacı yağı akneleri tedavide ve iltihaplı cildi iyileştirmede rol oynar. Yapılan bir araştırmanın bulgularına göre çay ağacı yağı benzoil peroksit gibi bir etki gösterir. Benzoil peroksit otc sivilce ilaçlarında yaygın bir şekilde kullanılan bir maddedir.

 

Argan yağı

 

Argan yağı antioksidanlar yönünden zengin bir yağdır. Özelikle polifenol antioksidanı yönünden çok değerlidir. Bu antioksidan ciltteki yağlanma etkileriyle mücadele ederek cildin daha uzun süre genç kalmasına yardımcı olur. Cildi dolgunlaştırmada ve kolajen üretimini artırmada da rol oynar. Her cilt tipinde kullanılır. Argan yağı ayrıca saçları da nemlendirir.

 

Papatya ve nane yağı

 

Papatya çay olarak içildiğinde rahatlatıcı bir etkiye sahiptir. Fakat bunun yanında papatyanın yağı güzellik amacıyla da kullanılır. Güzellik amacıyla kullanılan papatya yağı cildi sakinleştirir. Papatya yağının antiseptik ve iltihaplanma karşıtı özellikleri de vardır. Ciltteki kızarıklık, tahriş ve enfeksiyon gibi oluşumları tedaviye yardımcı olur. Aynı şekilde nane yağının da benzer özellikleri vardır.

 

Hindistancevizi yağı

 

Hindistancevizi yağı kuru ve çatlak ciltlerde nemlendirici bir etki yapar. Bu da ciltteki tahriş, enfeksiyon gibi oluşumlarla mücadele etmeye yarar. Hindistancevizi yağı cildi korur ve nemlendirir. Egzama gibi cilt sorunlarında da faydalıdır.

 

Kuşburnu ve havuç yağı

 

Bu her iki yağ da cilt bakım ürünlerinde çokça kullanılan A vitamini yönünden zengindir. Bu yağlarda bulunan retinoid kimyasalı cilt hücrelerinin yenilenmesine ve kolajen üretimine yardımcı olur. Ciltte oluşan gebelik maskesi gibi cilt lekelerinde cildin renginin korunmasında rol oynar. Yaşlanma karşıtı özellikleri de vardır.

 

Biberiye ve hint yağı

 

Biberiye yağı saçlarınızdaki incelmeyi durdurmaya ve daha dolgun göstermeye yardımcı olur. Saçlarınız daha canlı görünür. Hem erkeklerde hem de kadınlarda saç kayıplarına karşı koruma sağlar. Kaşıntılı saç derisini yatıştırır.

 

Hint yağı ise özelikle kaş ve kirpikleri daha dolgun göstermede faydalıdır. Fakat bunun kullanmadan önce hekime danışmakta fayda vardır. Bu konuda güvenlik ön planda olmalıdır. Çünkü göz çevresine uygulama yağılmaktadır.

 

Zeytinyağı ve avokado yağı

 

Tırnaklardaki incelme ve kırılmalara karşı bu her iki yağ da gayet güzel bir doğal çözümdür. Gece atmadan önce tırnakları zeytinyağı veya avokado yağının içine sokmak ve bir süre öylece bekletmek tırnakları güçlendirir ve nemlendirir. Tırnakları besler. Yağ asitleri yönünden zengindirler.Bakım ve Güzellik

Saç Sorunlarına İyi Gelen Esansiyel Yağlar

Saç Sorunlarına İyi Gelen Esansiyel Yağlar

Eğer saçlarınızla ilgili sorunlar yaşıyorsanız unu doğal yollarla çözmeniz pek ala mümkündür. Saçlarınız için kullanacağınız bazı esansiyel yağlar bu konuda size çözüm olabilir. Bugün doğal güzellik endüstrisinde bu tür yağlar yaygın bir şekilde kullanılmakta ve saç sorunlarına çözüm olmaktadır. Saçlarınızda yağlanma mı var, saç gözenekleriniz mi tıkandı, saçarlınız kırılıyor mu, cansız mı görünüyor? Bu esansiyel yağlarla çözüm...
En İyi Güzellik Besinleri

En İyi Güzellik Besinleri

Cilt güzelliğinde tüketilen besinlerin önemli bir rolü vardır. Besinler vücudu içerden besledikleri gibi cildi de hem içten hem de dıştan besler. Bazı besinler vardır ki bunlar tam bir güzellik besinleridir. Siz de cilt, saç ve tırnaklarınızın sağlığı ve görünümünde olumlu etkiler yapan bu güzellik besinlerini öğünlerinizde ihmal etmeyin.   Beslenme yetersizlikleri besin eksiklikleri ciltte, saçlarda ve tırnaklarda olumsuz yönde değişikliklere neden olur....
Sağlıklı Saçlar İçin En İyi 5 Öneri

Sağlıklı Saçlar İçin En İyi 5 Öneri

Yaşadığınız saç sorunlarını bertaraf etmek için yapmanız ve yapmamanız gereken birçok şey vardır. Aşağıdaki 8 öneriyi dikkate alarak daha sağlıklı saçlara ulaşabilirsiniz.   Yastık kılıfınızı iyi seçin   Uyurken başınızı koyduğunuzun yastık kılıfını iyi seçin. İpek veya saten yastık kılıflarını tercih edebilirsiniz. Bu yastık kılıfları saçlarınızdaki kırılmaları azaltmaya yardımcı olabilir. Bu kumaşlar yumuşaklığı ve...
Pep-Clean - Yeni Nesil Cilt Ve Makyaj Temizleme Mendili

Pep-Clean - Yeni Nesil Cilt Ve Makyaj Temizleme Mendili

PEP-CLEAN YENİ NESİL CİLT VE MAKYAJ TEMİZLEME MENDİLİ Cildini, günlük ve suya dayanıklı makyajını derinlemesine temizler Pratik ve çabuk etkilidir, saniyeler içinde istediğin sonuca ulaşabilirsin Mendil yapısı toz bırakmayan ve yapışkanlık hissi vermeyen bir dokuya sahiptir Mendil ambalajında kuru şekilde bekler, bu sebeple bakteri üretmez ve  hijyeniktir Sıkıştırılmış tablet mendil %100 doğal ve ağaç selülozundan üretilmiştir Taşıması cok kolay!...
İnternetten Alışverişlerinizi Ucuza Getirmenin En İyi 4 Yolu

İnternetten Alışverişlerinizi Ucuza Getirmenin En İyi 4 Yolu

İnternetten alışveriş yapmak artık hepimiz için olağan hale geldi. Birçoğumuz artık bunun da ötesine geçerek indirim kuponları, hediye çekleri ya da picodi-sale gibi indirimli ürünleri bir araya getiren siteleri kullanarak internetten alışverişlerinizi daha karşı ve ucuza getirmenin yollarını aramaktalar. Biz de Kadınlıkbilinci olarak sizler için araştırma yaptık. İşte internetten alışverişlerinizi ucuza getirmenin en iyi 4 yolu:   1. Fiyat karşılaştırma...

Yorumlar

E-Mail
Ad Soyad
Mesaj
Güvenlik Kodu
Meltem Batı 2016-08-05 16:02:58

buraya kakao yağını mutlaka eklemeliyiz :D https://www.facebook.com/Do%C4%9Fum-%C3%87atlaklar%C4%B1-608626182631883/