annebebekclub

Çocuklarda Cilt Alerjisi Belirtilerinin Tedavisi

Çocuklarda Cilt Alerjisi Belirtilerinin Tedavisi

Çocuklardaki cilt alerjisinde kaşıntı-kaşıma döngüsünü durdurmak temel anahtardır. Bunun için cildini sağlıklı, nemli ve temiz tutmak da ayrıca önemlidir. Bu hususlar çocuğun cilt alerjisi semptomlarını tedavide işe yarar. Çocuklardaki cilt alerjisi belirtileri için aşağıdaki tedavi ipuçları faydalı olacaktır.

1. Çocuğunuzun veya bebeğinizin ağız kenarındaki tükürüklerini temizleyin. Ağız kenarlarını mümkün olduğunca kuru tutun. Çünkü ağız kenarlarının tükür, yemek, süt v.b. şeyler yoluyla kirli ve ıslak kalması cildinde sürekli bir tahrişe yol açabilir. Bu tahriş de kaşıntı ve yaralara sebebiyet verebilir.

2. Çocuğunuzun veya bebeğinizin cildini temizlerken koku ve boya içermeyen yumuşak temizleyiciler ve sabunlar kullanın. Sert sabunlar cildini kurutabilir ve cildindeki koruyucu tabakayı zayıflatabilir.

3. Çocuğunuzun veya bebeğinizin tırnaklarını kısa kesin. Gece uyurken ellerine yumuşak pamuklu bir şey geçirin. Çünkü kaşınan cildini tırnaklarıyla kaşıması cildinin daha da tahriş olmasına ve hatta enfeksiyona yol açabilir. Üstelik cildiniz kaşıması kaşıntısını da kalıcı olarak geçirmeyecektir.

4. Çocuğunuza veya bebeğinize sıcak olmayan ılık bir suyla banyo yaptırın. Köpük banyosundan kaçının. Çocuğunuzu banyoda 3 – 5 dakikadan fazla tutmayın. Uzun süre ile banyo yaptırmak cildini kurutabilir ve kaşındırabilir.

5. Banyo sonrası cildini nemlendirin.

6. Çocuğunuza yumuşak pamuklu kumaştan yapılmış kıyafetler giydirin. Çünkü kaba ve sert kumaşlı giysiler kaşıntısını azdırabilir veya tetikleyebilir.

7. Çocuğunuzda cilt enfeksiyonu belirtilerini görürseniz ( iltihaplı, çok kızarmış, yaralı, kabarmış bir cilt ) hekiminize danışın.

Hekim çocuğunuzun cildi için topkial bir steroid krem reçete edebilir. Kremi nasıl ve ne zaman kullanmanız gerektiği konusunda hekimin belirttiklerini iyi uygulayın. Bir antihistamine ihtiyaç olup olmadığına da hekim karar verecektir. Antihistaminler çocuğun kaşınan veya tahriş olan cildini yatıştırabilir. Antihistaminler çocuğun uykusuna da yardımcı olabilir.



annebebekclub

Anne ve Çocuk

Gebelikte Sabah Bulantılarına Karşı Etkili Çözümler

Gebelikte Sabah Bulantılarına Karşı Etkili Çözümler

Gebelik döneminde kadınların çoğu sabah bulantılarını hisseder. Gebelikte sabah bulantıları özellikle gebeliğin ilk 3 aylık döneminde yaygındır. Fakat sabah bulantıları bütün gebelik dönemi boyunca da yaşanabilmektedir. Diğer yandan gebelikte sabah bulantılarını önlemeye veya azaltmaya yönelik çözümler de bulunmaktadır. İşte size bu konuda bazı çözümler:   1. Gece yatmadan önce yatağınızın yanında tuzlu kraker ve su bulundurun. Sabah kalkarken ilk...
Çoğul Gebelik Sonrası Nasıl Kilo Verilir?

Çoğul Gebelik Sonrası Nasıl Kilo Verilir?

Çoğul gebelik sonrası kilo vermek sabır, planlama ve akılcı bir yaklaşım isteyen bir konudur. Çoğul gebelik sonrası kilo verirken sağlıklı bir diyet uygulamak, orta düzeyde bir egzersiz ve iyi bir dinlenme oldukça gereklidir.   1. Çoğul gebelik sonrası kilo verirken ilk birkaç ay hızlı gitmemeye çalışın. Yavaş ve istikrarlı kilo verin. Çünkü hamilelik sonrası vücudunuzun iyileşmeye ihtiyacı vardır. Bu nedenle özellikle çoğul gebelik sonrası kilo...
BEBESOR.COM ile Bebeğinizin Tüm İhtiyaçları Artık Tek Noktada

BEBESOR.COM ile Bebeğinizin Tüm İhtiyaçları Artık Tek Noktada

Kuşkusuz dünyanın en güzel duygusu, tekrardan var olduğunu hissetme hali, mis kokan bir güzellik yeni bir bebeğin dünyaya gelişiyle içimize dolan duygulardan sadece birkaç tanesi. Yeni doğan bir bebek yeni bir hayat demek, yeni sorumluluklar ve kocaman bir sevgi yumağı haline gelmek demek. Bu denli güzel duyguları anne ve baba adaylarına ilk andan itibaren yaşatmaya başlayan bir oluşum elbette ki ilerleyen zamanlarda da büyük fedakârlıkları beraberinde getirmektedir....
Hamilelikte Düşük Nedenleri ve Belirtileri

Hamilelikte Düşük Nedenleri ve Belirtileri

Hamilelikte düşük 20. gebelik haftasından önce gerçekleşen hamilelik kayıplarına denir. Çoğu düşük vakaları kimyasal gebelik nedeniyle olur. Kimyasal gebelikler bir gebelik gebe kaldıktan kısa bir süre sonra sonlandığında olur ve birçok kadın hamile olduklarının bile farkında olmayabilirler.   Hamilelikte düşük belirtileri nelerdir?   Düşük belirtileri genelde bebek hareketlerinde azalma, vajinal kanama, sırt ağrıları ve vajinadan mukus akıntısı...
Çocuklarda D Vitamini Neden Önemli?

Çocuklarda D Vitamini Neden Önemli?

D vitamini çocuklar için neden önemlidir?   D vitamini çocukların gelişimi ve büyümesi için önemli bir vitamindir. Çocukların kemik geliminde kritik bir vitamindir. Çünkü çocukların kemik gelişiminde bir başka kritik mineral olan kalsiyum mineralinin vücutta daha iyi emilebilmesi için D vitaminine ihtiyaç durulur. Bu nedenle çocukların D vitamininden yeterince almaları gerekir.   Çocukların yeterince D vitamini almaları için   Çocukların yeterince D...

Yorumlar

E-Mail
Ad Soyad
Mesaj
Güvenlik Kodu
acnemax