Ciltte Büyüyen Gözenekleri Küçültmek İçin

Ciltte Büyüyen Gözenekleri Küçültmek İçin

Bazı insanlar doğuştan doğal olarak harika bir ciltle doğarlar. Kimileri de sürekli ciltte genişleyen gözenekler, ciltte yağlanma, ciltte kuruma gibi cilt sorunlarıyla mücadele ederler. Ciltteki gözenekleri küçültmek için işe cildin yapısına uygun bir temizleyici kullanarak başlanabilir.


Ciltteki gözeneklerin büyümesinin nedenleri nelerdir?


Ciltteki gözeneklerin büyüklüğünde kalıtım faktörünün rolü vardır.

Kirli ve tıkalı gözenekler daha da büyümeye meyillidir.

Gözenekler yaz aylarında daha da büyüyebilir.

Gebelikte hormonal değişmelerle birlikte ciltte yağ üretiminde artma olur. Bu da ciltteki gözeneklerin daha da büyümesine neden olabilir.

Yaş faktörü cilt gözeneklerinin büyümesinde etkili olabilir. Çünkü özellikle 35 yaşından sonra cilt daha az esnek olur ve bu da gözeneklerin genişlemesine yol açabilir.


Ciltteki gözenekleri küçültmek için ne yapılabilir?


1. Yüzü her gece uygun bir temizleyici ile yıkamak gerekir. Cilt tipine uygun olmayan temizleyiciler ciltteki gözenekleri daha da büyütebilir. Örneği yağlı bir cilde sahip olan insanlar yağlı ciltler için uygun olan temizleyici ürünleri tercih etmelidirler.


2. Gece yatmadan önce yağsız bir nemlendirici uygulamalıdır. Bunu aynı zamanda sabah kalktıktan sonra da uygulamak gerekir. Nemlendirici cildin ihtiyaç duyduğu nemi sağlar ve ciltteki gözeneklerin büyüklüğünü azaltır. Yağ içeren ürünler gözenekleri tıkayarak daha da büyümelerine yol açar.


3. C vitamini veya retinol içeren bir otc ürün alınabilir. Kimi uzmanlar C vitamini ve retinolün eğer uygun bir şekilde alındıklarında ciltteki gözenekleri küçülttüğüne inanmaktadırlar. C vitamini yönünden zengin besinlerden yemek de gözenekleri küçültmede yardımcı olabilir.


4. Yüzü kaynayan suyun üzerine doğru tutarak buhar banyosu yapmaya çalışılabilir. Ya da banyoda buhar banyosu yapılabilir. Buhar gözeneklerdeki kiri ve döküntüleri atmayı kolaylaştırarak gözeneklerin küçülmesine yardımcı olur.


5. Soğuk yoğurt uygulaması gözeneklerin sıkılaşmasına yardımcı olabilir. Bunun için soğuk yoğurt cilde uygulandıktan sonra 10 dk beklenir. Sonra ılık suyla durulanır. Bu uygulama cildi rahatlatır, ciltteki fazla yağı alır ve gözenekleri küçültür.


6. Gözenekleri küçültmek için güneş ışınlarından uzak durmak gerekir. Çünkü güneş ışınları ciltteki gözeneklerin daha da büyümesine neden olur.

Bu yazılar da ilginizi çekebilir
Cildinizdeki Gözenekleri Sıkılaştırmak İçin
Cilt Gözeneklerinize Derin Temizleme Uygulayınloading...

Bakım ve Güzellik

En Trend 2015 Bikini Modelleri www.bikinivemayo.com’da

En Trend 2015 Bikini Modelleri www.bikinivemayo.com’da

Önümüz yaz ve yaz ayları deniz ve plaj mevsimi. Deniz ve plaj denilince kadınlar için en gözde kıyafetleri bikiniler akla gelir. Şimdiden birçok kadın kendileri için en şık, en trend bikini modelleri için arayışa başlamıştır bile. Bu konuda mağaza mağaza dolaşarak kendinizi fazla yormanıza gerek yok. Nedeni mi?   Çünkü aradığınız en iyi bikini modelleri artık www.bikinivemayo.com internet sitesinde.   www.bikinivemayo.com internet sitesi özellikle bikini...
Kız Çocuk Bikinileri İçin Adresiniz www.bikinivemayo.com

Kız Çocuk Bikinileri İçin Adresiniz www.bikinivemayo.com

Çocuklar için yaz ayları oldukça eğlencelidir. Çünkü yaz ayları deniz aylarıdır. Çocuklar denizden büyük keyif alırlar. Eğer bir kız çocuğunuz varsa şimdiden onun için güzel bir kız çocuk bikini modeli arayışınız başlamıştır. Bunun için mağaza mağaza dolaşmanıza gerek yok. Çünkü kız çocuk bikini alışverişiniz için artık www.bikinivemayo.com alışveriş sitesi var.   Bikinivemayo.com alışveriş sitesi kız çocuk bikini modellerini...
En Şık 2015 Elbise Mayolar www.bikinivemayo.com’da

En Şık 2015 Elbise Mayolar www.bikinivemayo.com’da

Yaklaşan yaz ayları ile birlikte kadınları da tatlı bir telaş sarar. Çünkü yaz ayları deniz mevsimi. Deniz mevsimi demek bikiniler ve mayolar demek. Tabi her kadının plaj modasında deniz kıyafeti seçimi farklı olabiliyor. Kimi kadınlar için bikiniler vazgeçilmez bir yer tutarken kimi kadınlar ise farklı tercihlerde bulunabiliyorlar. Elbise mayo da bunlardan birisi. Eğer siz de deniz ve havuz keyfi için elbise mayoları tercih edenlerdenseniz bu konuda en iyi tercihi...
2015 Tesettür Mayo Modelleri İçin Adresiniz www.bikinivemayo.com

2015 Tesettür Mayo Modelleri İçin Adresiniz www.bikinivemayo.com

Eğer normal yaşamınızda tesettür kıyafetler giyinen bir bayansanız yaz aylarında deniz kıyafetleri için tesettür mayo modellerini de tercih etmeniz oldukça doğaldır. Tesettür mayo seçimi yapmak veya satın almak her zaman kolay olmayabilir. Fakat artık tesettür mayo seçimi yapmak sizin için de oldukça kolay olacak. Çünkü tesettür mayo alışverişleriniz için artık www.bikinivemayo.com alışveriş sitesi var.   Bikinivemayo.com alışveriş sitesi bikini ve...
İç Giyimde Online Alışveriş Zamanı

İç Giyimde Online Alışveriş Zamanı

İnsanların en temel ihtiyaçları nedir diye sorulduğunda barınma ve beslenmeden sonra gelen en önemli başlık giyinmektir. Giyinmek; insanların toplu olarak yaşamaya başladığı andan itibaren ihtiyaç halinde ortaya çıkmış ve geçirdiği tarihi yolculukları neticesinde sanatsal ve fantastik bir boyut kazanarak evrimini günümüze kadar sürdürmüştür.   Modern çağın giyim tarzının ana kuralları; rahatlık, şıklık, sağlamlık ve ekonomik olan ürünlerle ön...

Yorumlar

E-Mail
Ad Soyad
Mesaj
Güvenlik Kodu