Cildinizdeki Gözenekleri Sıkılaştırmak İçin

Cildinizdeki Gözenekleri Sıkılaştırmak İçin

Ciltteki gözeneklerinin sıkı görünmesi genelde sağlıklı ve canlı bir cildin göstergesidir. Gözenekleri genişlemiş bir cilt kirli, yağlı ve sağlıksız görünür. Ciltteki gözenekleri sıkılaştırmak için yapılabilecek birçok basit uygulama vardır.

Cildinizdeki gözenekkleri sıkılaştırmak için aşağıdaki yöntemleri uygulayabilirsiniz.


1. Yüzünüze günlük olarak güneşten koruyucu uygulayın.
Güneş cildinize zarar verir ve yüzünüzdeki cilt gözeneklerini genişletir. Bu yüzden cildi ve özelikle yüz bölgesini güneşin zararlı etkilerinden korumak için güneşli havlarda çıkarı çıkmadan önce 30 faktör ve üzeri koruma özelliği olan güneşten koruyucu krem sürülmelidir.


2. Ciltteki gözenekleri sıkılaştırmak için yüzünüzü her gün yıkayın.
Özelikle gün boyunca yüzünüzde kalan makyaj cilt gözeneklerinizi kapatır. Hava almayan cilt hücreleriniz zamanla zarar görür. Ayrıca her gün yıkanmayan yüzde yağ ve bakteri birikir. Tüm bunlar cilt gözeneklerinin genişlemesine yol açar. Her gün yüzü yıkamak ise gözenekleri sıkılaştırır. Fakat yüzünüzü sık sık yıkamayın. Sık sık yıkamak aşırı yağ üretimine neden olabilir. Gün içinde 3 defa yüzünüzü yıkamanız yeterlidir.


3. Yüzünüzü nazikçe fırçalayarak yüzünüzdeki cilt döküntülerini dışarı atın.
Yüzdeki ölmüş cilt hücrelerinin dışarı atılmaması zamanla o bölgelerdeki gözeneklerin genişlemesine yol açar. Düzenli olarak bu işlemi yapmak cildin daha temiz, taze, yenilenmiş görünmesine yardımcı olur ve gözenekleri sıkılaştırır.


4. Haftada 1 defa yüzünüze maske uygulayın.
Derin temizleme özelliği olan bir maske cilt gözeneklerini de temizler. Eğer cilt gözenekleriniz temizse daha sıkı görüneceklerdir.


5. Ciltteki gözenekleri sıkılaştırmak için cilt tipinize uygun bir nemlendiriciyle cildinizi nemlendirin.
Eğer yağlı bir cilde sahipseniz nemlendirme gereklidir. Nemlendirme cildinizin pH dengesini ayarlar ve cildinizde fazla yağ birikmesini önler.


6. Cildinizde gözenek açıcı kullanın.
Bu gözenek açıcılar cilt gözeneklerini tıkayan kir ve döküntüleri temizler. Eğer gözenek açıcıları düzenli olarak kullanırsanız gözenekleriniz daha sıkı görünecektir.


7. Her gün bol bol su içerek vücudunuzun sıvı ihtiyacını karşılayın.
Su cildinizdeki toksinleri dışarı atar. Vücudun susuz kalması gözenekleri genişletir.


8. Yağlı ciltlerde gözenek sıkılaştırıcı ürün kullanırken glikolik veya salisilik asit içeren ürünleri tercih etmek daha uygundur. Bunlar ciltteki aşırı yağı temizler ve gözenekleri küçülterek sıkılaştırır.


9. Cilt gözeneklerinizin daha sıkı görünmesini istiyorsanız gece yüzünüzde makyajla asla uyumayın. Akşama yatmadan önce yüzünüzdeki makyajı temizleyin.

Bu yazılar da ilginizi çekebilir
Ciltte Büyüyen Gözenekleri Küçültmek İçin
Cilt Gözeneklerinize Derin Temizleme UygulayınBakım ve Güzellik

Sonbahar-Kış Atkı Modası

Sonbahar-Kış Atkı Modası

Havalar soğumaya başlayınca akla ilk gelen kıyafetler montlar, kabanlar, atkı ve eldivenler olur. Her sezon yeni renkler moda olsa da bu durum genelde sadece kadınlar için geçerlidir. Erkekler genelde moda yerine siyah, gri, lacivert ve kahverengi tonlarından vazgeçemezler. Kadınlar ise hem modayı yakından takip ederler, hem de moda olan renklerde ürünleri satın almak isterler.   Sonbaharda En Çok Aranan Giyim Eşyaları Nelerdir?   Eylül ayında yavaş yavaş yağmurlar...
Moda Ve Trendler

Moda Ve Trendler

Baştan ayağa bir bütün olan moda, uzun tartışmalar yaşanan bir alandır. "En stil nasıl olunur?" "Modanın kuralları var mıdır?" "Bu yılın trendleri nelerdir?" Gibi sorular hem televizyon programlarında, hem de moda dergilerinde her dönem ilk sıralarda yer alır. Ancak hala kesin bir kanıya varılmamıştır. Bilinen şu ki modada kesin çizgiler yoktur. Her yıl trend olan bir parça olmasıyla birlikte eskinin rafa kalkması, orada tozlanıp gideceği anlamına...
2017 Çizme Modelleri

2017 Çizme Modelleri

2017 çizme modelleri yaz aylarından itibaren yoğun bir şekilde konuşulmaya başlandı. 2017 farklı moda akımlarını bünyesinde barındırdı. Moda akımı halen gelişmeye ve değişmeye devam ediyor. Ayakkabıların ön plana çıktığı tasarımlarda en çok dikkat çeken farklı tasarımlarda çizmeler oldu. Kimi zaman şeffaf, kimi zaman ise dizin üstüne kadar çıkan çizmelerin kullanıldığı bir sezonu geride bıraktık.   Yaz ve kışı karıştırarak kullanan...
Yoğurt İle Cildi Arındırma

Yoğurt İle Cildi Arındırma

Cildi Arındırma, Cildin sağlıklı olabilmesi adına ihtiyacı olan yağ miktarından, kirden ve deri problemlerinden arındırılmış olması gerekir. Bu hususta dokunun nem seviyesini koruyup kuru yapının dışında tutulması önem teşkil eder. Cinsiyet farkı gözetmeksizin her yaştan insanda birtakım nedenlerden ötürü cilt problemleri meydana gelebilir. Bu durumun giderilmesi için belirli aralıklarla cildin arındırılmasında fayda var. Söz konusu bu işlem doğal yollar...
DALİDA 2017/2018 Sonbahar - Kış Koleksiyonu

DALİDA 2017/2018 Sonbahar - Kış Koleksiyonu

Güzelliğin öncelikle kendin olduğunu bilmekle başladığını bilen özgür ruhlu kadınların markası DALİDA 2017/2018 Sonbahar-Kış koleksiyonunda  özgür desenler, mono renk  takımlar, sade ve şık kesimlerle zamansız ve sofistike bir şıklık sunuyor.   DALİDA’nın  yeni  koleksiyonundaki  uzun pardösüler, bol kesim pantolonlar, midi boy elbiseler, geniş kesim ceketler stil sahibi kadınlarla buluşuyor, onlara gizemli ve şık gözükmenin  kapılarını...

Yorumlar

E-Mail
Ad Soyad
Mesaj
Güvenlik Kodu